• Odbierz prezent
dino polska rekomendacja

Analitycy Noble Securities rozpoczęłi wydawanie rekomendacji dla spółki Dino Polska od Trzymaj. Cenę docelową (w perspektywie 9 miesięcy) ustalili na poziomie 70,00 PLN. Dziś za jedną akcję spółki płaciliśmy na otwarciu 74,40 PLN. Rekomendacja została wydana przy cenie 67,30 PLN.

 

„Spółka ma bardzo dobre momentum wynikowe. Wyniki wspierają zarówno pozytywne wskaźniki sprzedaży lfl, jak również dynamiczny rozwój sieci. Wybrany przez spółkę model biznesowy jest kapitałochłonny, ale pozwala na elastyczność w budowie sieci i zapewnia wysokie marże EBITDA. Oczekujemy w kolejnych kwartałach kontynuacji dynamicznej poprawy wyników, jednak uważamy, że perspektywy są już ujęte w wycenie. Wydajemy pierwszą rekomendacje dla spółki z cenę docelową 70,0 zł i widząc w potencjał wzrostowy w wysokości 4% wydajemy rekomendację TRZYMAJ.” – czytamy w raporcie Noble Securities.

 

Analitycy Noble Securities zwrócili uwagę na dobre wyniki spółki w III kwartale bieżącego roku, a także dynamiczny rozwój sieci sklepów. Zaznaczają oni, że w latach 2017-2020 nie należy spodziewać się wypłaty dywidendy, w związku z wysokimi nakładami na rozwój. Jako potencjalne zagrożenie dla spółki, analitycy wymieniają m.in. ograniczenie handlu w niedzielę.

 

Dino Polska

dino polska

 

Używane przez Noble Securities S.A. oznaczenia kierunku rekomendacji:

  • KUPUJ – oczekiwana stopa zwrotu z inwestycji wynosi więcej niż +20,00%
  • AKUMULUJ – oczekiwana stopa zwrotu z inwestycji zawiera się w przedziale od +10,00% do +20,00%
  • TRZYMAJ – oczekiwana stopa zwrotu z inwestycji zawiera się w przedziale od –10,00% do +10,00%
  • REDUKUJ – oczekiwana stopa zwrotu z inwestycji zawiera się w przedziale od –20,00% do –10,00%
  • SPRZEDAJ – oczekiwana strata z inwestycji wynosi więcej niż 20,00%

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk