• Odbierz prezent
rekomendacja trakcja prkii

Analitycy Noble Securities podtrzymali rekomendację Trzymaj dla spółki Trakcja PRKiI. Obniżyli jednak cenę docelową (w perspektywie 9 miesięcy) z 15,70 PLN do 8,50 PLN. Dziś za jedną akcję spółki płaciliśmy na otwarciu 7,88 PLN.

 

„Skonsolidowane wyniki pierwszych trzech kwartałów były słabsze niż przed rokiem i na chwilę obecną perspektywa ich istotnej poprawy w najbliższych kwartałach wydaje się nam być mało realna. Głównym źródłem pogorszenia wyników jest istotny spadek rentowności w spółce litewskiej oraz presja na marże na rynku polskim. Większej poprawy wyników oczekujemy dopiero w 2019 roku. Z uwagi na istotną korektę w dół naszych prognoz, obniżamy wycenę z 15,7 zł do 8,5 zł i podtrzymujemy rekomendację TRZYMAJ.” – czytamy w raporcie Noble Securities.

 

„Wśród głównych ryzyk, jakie widzimy dla naszych prognoz i rekomendacji jest presja na marże rynkowe w związku z dużą konkurencją i ryzyko spiętrzenia robót w kolejnych latach oraz związane z tym potencjalne problemy logistyczne.” – dodają analitycy Domu Maklerskiego.

 

Trakcja PRKiI

trakcja

 

Używane przez Noble Securities S.A. oznaczenia kierunku rekomendacji:

  • KUPUJ – oczekiwana stopa zwrotu z inwestycji wynosi więcej niż +20,00%
  • AKUMULUJ – oczekiwana stopa zwrotu z inwestycji zawiera się w przedziale od +10,00% do +20,00%
  • TRZYMAJ – oczekiwana stopa zwrotu z inwestycji zawiera się w przedziale od –10,00% do +10,00%
  • REDUKUJ – oczekiwana stopa zwrotu z inwestycji zawiera się w przedziale od –20,00% do –10,00%
  • SPRZEDAJ – oczekiwana strata z inwestycji wynosi więcej niż 20,00%

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk