• Odbierz prezent
 Noble Securities DM SA -  trzymaj, kupuj czy sprzedaj? - Co mówią rekomendacje giełdowe?
fot. freepik.com

Czym w teorii jest rekomendacja giełdowa? Każdy z Was przynajmniej raz spotkał się ze wspomnianym wyżej pojęciem. Rekomendacja jest to okresowa publikacja najczęściej autorstwa analityków domu lub biura maklerskiego, instytucji kredytowej czy innych firm. Publikacja taka powstaje głównie po to, aby pomóc akcjonariuszom w obraniu odpowiedniego kierunku inwestycji. Nie jest tajemnicą fakt, że rekomendacje giełdowe nie zawsze są trafne, trzeba tutaj podkreślić, że aby korzystać z zaleceń trzeba potrafić je odpowiednio ocenić a co za tym idzie mieć wystarczające pojęcie o funkcjonowaniu giełdy i rynku akcji. Pełna definicja rekomendacji giełdowej znajduje się w Rozporządzeniu Ministra Finansów.

 

Dokument powinna zawierać:

  • dane o autorze,
  • datę sporządzenia materiału,
  • horyzont czasowy,
  • zapisek dotyczący tego, do kogo kierowany jest materiał,
  • zalecenia,
  • cenę docelową,
  • zapis dotyczący zasad aktualizacji,
  • analizę biznesu.

Ostatnio wydana rekomendacja dla tej spółki notowanej na giełdzie była opublikowana 2021-05-04 00:00, gdzie ówczesna cena utrzymywała się na poziomie 16.85 PLN, cenę docelową akcji ustalono wówczas na: 16.85 PLN. Biuro maklerskie wydało wtedy zalecenie kupuj

X

Nazwa spółki, której dotyczy rekomendacja

Sprządzający

Data

Zalecenia analityków

Aktualna cena akcji spółki

Kurs docelowy akcji

Bieżąca rekomendacja

Artifex Mundi SA

Noble Securities DM SA

2022-03-28 00:00

kupuj

10.05

13.2

Ostatnia rekomendacja

Artifex Mundi SA

Noble Securities DM SA

2021-05-04 00:00

kupuj

16.85

23.05


Rekomendacje giełdowe

Tutaj znajdziesz materiały zawierające rekomendacje giełdowe i zalecenia analityków dla wszystkich spółek notownych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wystawiane są przez domy i biura maklerskie, w oparciu o wszelkie dane i sprawozdania finansowe udostępniane przez spółki akcyjne, analizę otoczenia oraz analizę biznesu. Wystawcy rekomendacji nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestorów oparte na udostępnianych zaleceniach. Treść rekomendacji dostarcza agencja informacyjna - Notoria Serwis.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk