• Odbierz prezent
Niższe marże i oprocentowanie kredytów hipotecznych w Santander Bank Polska

Santander Bank Polska obniża aktywnie bankującym klientom marże i oprocentowanie stałe na 5 lat w kredytach hipotecznych. Dodatkowo, klienci, którzy kupią ubezpieczenie na życie Spokojna hipoteka otrzymają ten kredyty bez prowizji za jego udzielenie. Z oferty mogą skorzystać wszyscy, wnioskujący o nowy produkt hipoteczny.

Od 23 listopada Santander Bank Polska zmienia warunki oferty kredytów i pożyczek hipotecznych. Zarówno obecni, jak i przyszli klienci, którzy zdecydują się także na inne produkty banku, skorzystają z niższej marży lub oprocentowania stałego na 5 lat dla nowo udzielanych produktów hipotecznych:

- konto osobiste w Santander Bank Polska i przelewanie wynagrodzenia – obniżka marży o 0,2 punkty procentowe;

- aktywne korzystanie z karty kredytowej (transakcje gotówkowe lub bezgotówkowe na min. 500 zł miesięcznie) obniżka marży o 0,1 p.p.;

- zakup ubezpieczenia nieruchomości Locum Comfort – obniżka marży o 0,1 p.p.

Obniżki są sumowane – w przypadku posiadania trzech wymienionych produktów łączna obniżka marży wyniesie aż 0,4 p.p. Natomiast klienci, którzy zdecydują się na Ubezpieczenie na Życie Spokojna Hipoteka nie zapłacą prowizji za udzielenie kredytu hipotecznego.

W Santander Bank Polska koncentrujemy się na potrzebach klientów i chcemy budować z nimi długoterminowe relacje. W szczególny sposób dbamy o tych, którzy korzystają aktywnie z kilku produktów. Co ważne, nowe marże czy oprocentowanie są najbardziej atrakcyjne dla naszych stałych klientów, którzy zdecydują się wziąć u nas kredyt hipoteczny. Jednak także osoby zainteresowane rozpoczęciem bankowania z Santander Bank Polska mogą skorzystać z nowej oferty i zyskać niższe oprocentowanie, jeśli złożą wniosek o kredyt od 23 listopada i kupią dodatkowe produkty przed wypłatą kredytu – mówi Agnieszka Nachyła, menedżer ds. produktów hipotecznych w Santander Bank Polska.

Jak skorzystać z obniżenia marży produktów hipotecznych?

Santander Bank Polska oferuje najniższą marżę osobom, które skorzystają z pakietu trzech produktów dodatkowych (konto, karta kredytowa, ubezpieczenie nieruchomości). Wysokość marży zależy również od wkładu własnego kredytobiorcy – bank oferuje kredyty do 90% LTV (wskaźnik wysokości kredytu do wartości nieruchomości) dla obecnych i do 80% LTV dla przyszłych klientów. Marża dla obecnych klientów banku wyniesie od 1,99%, a dla nowych od 2,09% w przypadku, gdy relacja kwoty kredytu do wartości nieruchomości nie przekracza 50%. Jeszcze bardziej atrakcyjne warunki bank zaoferuje klientom z segmentu Select, czyli tym, którzy uzyskują dochód netto w wysokości co najmniej 10 tys. (lub 15 tys. w przypadku dwóch wnioskodawców) lub posiadają w Santander Bank Polska aktywa w wysokości co najmniej 150 tys. zł. W takim przypadku marża wyniesie od 1,79% dla obecnych lub od 1,89% dla nowych klientów (gdy relacja kwoty kredytu do wartości nieruchomości nie przekracza 50%).

LTV (wskaźnik kwoty kredytu do wartości nieruchomości)

Oprocentowanie stałe na 5 lat z obniżką o łącznie 0,4 p.p. (sprzedaż łączona)

Klient wewnętrzny1

Klient zewnętrzny2

do 70%

2,50%

2,60%

70,01% - 80%

2,70%

2,80%

80,01% - 85%

3,10%

 Nie dotyczy

85,01% - 90%

3,30%

       

 

Niższe stałe oprocentowanie

Santander Bank Polska obniża też stałe oprocentowanie kredytu hipotecznego na okres 5 lat. Dla obecnych klientów banku, którzy złożą wniosek o nowy kredyt, wyniesie ono teraz 2,5%, a dla nowych klientów - 2,6% dla kredytów do 70% wartości nieruchomości oraz – odpowiednio – 2,7 i 2,8% w przypadku kredytów do 80% wartości nieruchomości. Jedynym warunkiem takiej oferty jest skorzystanie z pakietu produktów dodatkowych: konto z wpływem wynagrodzenia, karta kredytowa i ubezpieczenie nieruchomości Locum Comfort, dzięki któremu stopa procentowa jest obniżana o 0,4 punkty procentowe. Tak atrakcyjne stawki oprocentowania dają klientom możliwość ustalenia niskiej raty przez 5 lat, w momencie rekordowo niskich stóp procentowych. Ponadto, bank nie pobiera prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu w ofercie kredytu ze stałą stopą procentowej.

Minimalny czas korzystania z pakietu produktów dodatkowych to 5 lat. Jeżeli klient zdecyduje się zrezygnować z nich wcześniej, nie będzie zapewniał minimalnego wpływu na konto lub obrotu na karcie kredytowej, marża zostanie podwyższona o wysokość obniżki, a w przypadku rezygnacji z ubezpieczenia Spokojna Hipoteka o 0,2 p.p.


Santander Bank Polska

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk