• Odbierz prezent
LPP - Ubrania - Spółka odzieżowa wypłaci na jedną akcję mniejszą dywidendę niż miało to być początkowo
Z artykułu dowiesz się:

- O powodach zmniejszenia kwoty dywidendy przypadającej na jedną akcję LPP za 2016 r.
- o notowaniach LPP

LPP poinformowało o zmianie wysokości dywidendy. Akcjonariusze mogą mieć powody do niezadowolenia, gdyż na jedną akcję przypadnie mniej zysku Spółki.

 

Zmiana wysokości dywidendy

Jak poinformowano w raporcie 34/2017, LPP wypłaci swoim akcjonariuszom 35,74 zł dywidendy na jedną akcję, z zysku za rok 2016. Dniem dywidendy będzie 4 września 2017 r., natomiast dniem wypłaty dywidendy będzie 20 września 2017 r.

Z raportu 24/2017, wynikało, że na jedną akcję przypada 36 zł, jednak już wtedy Spółka informowała o możliwości obniżenia kwoty przypadającej na jedną akcję. Cała sytuacja ma związek z emisją warrantów subskrypcyjnych uprawniających do objęcia akcji. Realizacja tych uprawnień spowodować miała zwiększenie akcji, a wskutek tego zmniejszenie kwoty dywidendy przypadającej na jedną akcję.

 

Znaczenie dla inwestorów

Dotychczasowi akcjonariusze mogą oczywiście być niezadowoleni z faktu zmniejszenia kwoty przypadającej im dywidendy na jedną akcję. Jeżeli jednak weźmiemy pod uwagę fakt, że akcje LPP to najdroższe jednostkowo akcję na polskiej giełdzie i porównamy 0,26 zł różnicy w kwocie dywidendy z ok. 7700 zł, które trzeba zapłacić za jedną akcję, to różnica ta wydaje się nieznacząca. Nawet w stosunku do pierwotnej kwoty dywidendy, różnica ta jest mniejsza niż 1%. Niemniej jednak każde zmniejszenie udziału w zysku może być odbierane przez akcjonariuszy negatywnie.

 

Notowania LPP

Kurs akcji LPP zyskuje jednak na początku dzisiejszej sesji.

Kurs akcji LPP 14-08-2017

 

Kilka minut przed 10:00, akcje LPP zyskują 1,95 % na wartości i są warte 7 697 zł.

 

 

(źródło grafiki głównej: pixabay.com)


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk