• Odbierz prezent
Niska zmienność na warszawskiej giełdzie. Wykres notowań indeksu WIG20 przed większymi spadkami?

Piątkową sesję cechowała bardzo niska zmienność. Dla FW20 odchylenie kursu względem poprzedniego zamknięcia wyniosło raptem 4 pkt., w trakcie notowań zakres wahań nie przekroczył 30 pkt. Na wykresie 60-min potencjalnym zagrożeniem pozostaje formacja podwójnego szczytu z linią wybicia przy poziomie 1978 pkt., a która pojawiła się po czwartkowej sesji. W piątek doszło do chwilowego naruszenia tej bariery, ale kurs dość szybko powrócił ponad jej wysokość.

Na wskaźnikach DMI i MACD są aktywne sygnały sprzedaży,

jednak niskie wartości ADX bardziej wskazują na obecność trendu bocznego niż realizację scenariusza spadkowego. Na wykresie dziennym instrumentu pojawiła się kolejna w rzędzie świeca o niskim korpusie – szpulka. Mimo wtorkowego, górnego wybicia z lokalnego konsolidacji, kurs dość szybko opadł z sił i pojawia się problem z wejściem na wyższe rejony cenowe. Sygnał kupna na MACD jak na razie pozostaje bez potwierdzenia w zmianie samego kursu.

Dla spółek indeksu bazowego mimo liczebnej przewagi spółek spadkowych sam WIG20 zdołał odnotować dodatnią zmianę,

czemu przede wszystkim przysłużyła się silna zwyżka KGHM i wzrostem akcji PKORLEN. Natomiast zdecydowanie słabszy dzień miał CDPROJEKT, i ogółem patrząc na piątkowy debiutu spółki HUUUGE widać pogorszenie sentymentu do sektora. Na rynkach zagranicznych początek dnia przez pryzmat zmian kontraktów terminowych jest lekko spadkowy implikując analogiczny początek sesji dla FW20.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk