• Sklep
  • Odbierz prezent
Nintendo Switch udostępnia Apocalipsis: Harry at the End of the World

Apocalipsis: Harry at the End of the World, debiutancka produkcja studia Punch Punk Games, od jutra będzie dostępna w wersji na Nintendo Switch. Gra inspirowana mrocznymi, średniowiecznymi rycinami otrzymała liczne wyróżnienia na festiwalach branżowych na całym świecie. Okultystyczny klimat dopełnia tajemnicza muzyka oraz głos Adama "Nergala" Darskiego w roli narratora. Wydawcą tytułu jest studio Klabater.

- Po niewątpliwym sukcesie Apocalipsis: Harry at the End of the World, która od marca ubiegłego roku dostępna jest na Steamie, postanowiliśmy wydać ten tytuł także na bijącą rekordy popularności, japońską konsolę Nintendo Switch. W niedługim czasie chcemy także udostępnić grę w wersji na PlayStation 4 oraz Xbox One, aby jak największa liczba graczy mogła przemierzyć piekielne tajemnicze krajobrazy średniowiecznych grafik i symboli, w poszukiwaniu utraconej miłości. – informuje Michał Gembicki, prezes spółki Klabater.

W Apocalipsis: Harry at the End of the World gracz wciela się w postać Harrego, który po śmierci ukochanej wyrusza w mroczną podróż przez niebezpieczne krainy, by ją odzyskać. Historia przesiąknięta jest średniowiecznym mistycyzmem, filozofią i symboliką okultystyczną, a opowieści zaczerpnięte zostały z Boskiej komedii Dantego Alighieri. – Od początku założyliśmy, że Apocalipsis ma być nie tylko rozrywką, ale także głębokim przeżyciem estetycznym, który w naszej grze budują obrazy, oraz odpowiednio dopasowana muzyka. Do współpracy przy projekcie zaprosiliśmy Adama "Nergala" Darskiego, który wcielił się w rolę narratora. Zadbaliśmy też o piękną, ręcznie rysowaną grafikę i ciekawą fabułę. Po dużym zainteresowaniu odbiorców widać, że nasza propozycja doskonale trafiła w ich gusta. – mówi Krzysztof Grudziński, prezes spółki Punch Punk Games.

Apocalipsis: Harry at the end of the world została wyróżniona w wielu konkursach, m.in. Best Central and East European Game oraz CEEGA. Gra zostanie wydana razem z dodatkiem Pewnej nocy w lesie, który pozwoli graczom zobaczyć tło fabuły z perspektywy innego bohatera.

- Apocalipsis to doświadczenie jedyne w swoim rodzaju. Niewiele gier oferuje tak ambitną wizję, która zachwyca rozmachem, ale i dbałością o szczegóły. Cieszę się również, że fani Nintendo otrzymają specjalną edycję gry zawierającą bardzo ciekawy dodatek Pewnej nocy w lesie, pozwalający w pełni docenić historię i atmosferę wykreowaną przez utalentowany zespół Punch Punk Games. – informuje Łukasz Mach, dyrektor marketingu w Klabaterze.

Gra zadebiutuje 10 stycznia w sklepie Nintendo Switch™ jako Apocalipsis: Wormwood Edition (gra + DLC) w cenie 7,99 euro w pierwszym tygodniu po premierze i 9,99 euro w okresie późniejszym. Tytuł będzie dostępny w kilku językach: angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim i włoskim, portugalskim, rosyjskim, chińskim i polskim.

Wydawca gry – spółka Klabater –  w pierwszej połowie roku chce zadebiutować na rynku NewConnect.

 

O dodatku Pewnej nocy w lesie:

Pewnej nocy w lesie stanowi prequel wobec historii znanej z podstawowej wersji  Apocalipsis: Harry at the End of the World. Harry’ego, głównego bohatera oryginału, nawiedzały niepokojące sny dotyczące jego ukochanej, Zuli. W czasie koszmarów i wizji zdawało mu się, że widzi ją w dzikim tańcu przy ognisku, w samym sercu lasu. W nowym dodatku gracz wcieli się właśnie w rolę Zuli, by wraz z nią zgłębić złowieszcze sekrety leśnej gęstwiny i odkryć czy majaki Harrego były bliskie prawdy. To będzie demoniczna noc, która na długo zostanie graczom w pamięci.

 

 

 

 

 


Punch Punk Games

Punch Punk Games – studio założone w 2016 roku, które koncentruje się na grach o oryginalnej oprawie wizualnej połączonej z silną narracją i filmowym stylem opowiadania. Celem PPG jest zbudowanie studia klasy Indie Premium. Debiutancka produkcja studia – Apocalipsis – Harry at the end of the world, została wyróżniona, m.in. przez prestiżowy Guardian, jako jedna z 10 najciekawszych gier Indie na świecie w 2017 roku. http://punch-punk.com/

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk