• Odbierz prezent
Nikkei, Shanghai B-Share- azjatyckie indeksy giełdowe robią dobre podłoże pod zwyżkę w końcówce tygodnia

Ostatnia sesja tygodnia zapowiada się optymistycznie, za sprawą dobrych nastrojów jakie obserwowaliśmy podczas sesji azjatyckiej.

Sytuacja na światowych indeksach giełdowych

Wczorajsza sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się dość kiepsko dla rynkowych byków. Na wartości traciły wszystkie główne indeksy: S&P500, Nasdaq Composite oraz Dow Jones Industrial. W ten sposób znalazły się one w okolicy minimów z tego tygodnia. Jednak może się okazać, że podczas piątkowej sesji kupujący będą chcieli powalczyć o ostateczny kształt świecy W1, ponieważ na przekór amerykańskiemu sentymentowi, w Azji mieliśmy dzisiaj do czynienia z dobrą sesją.

Japonia i Chiny notowane na zielono

Najważniejsze indeksy azjatyckie zakończyły dzisiaj sesję powyżej kreski. Japoński Nikkei225 zyskał na wartości +0,74%, natomiast chińskie indeksy Shanghai B-Share oraz Shanghai Composite, odpowiednia: +1,31% i +0,79%. Można śmiało powiedzieć, że jak na skalę przeceny z jaką mieliśmy w ostatnich dniach do czynienia w Stanach Zjednoczonych, indeksy wschodnie radzą sobie zaskakująco dobrze. Co więcej, z punktu widzenia czysto technicznego, ich cofnięcia sprawiają wrażenie jedynie korekty, przed dalszą zwyżką. We wszystkich 3 przypadków, żadne kluczowe wsparcie nie zostało nawet przetestowane.

 Wykres 1: Indeks Nikkei225 (5 miesięcy)

Wykres 1: Indeks Nikkei225 (5 miesięcy)

 Wykres 2: Indeks Shanghai B-Share (5 miesięcy)

Wykres 2: Indeks Shanghai B-Share (5 miesięcy)

 Wykres 3: Indeks Shanghai Composite (5 miesięcy)

Wykres 3: Indeks Shanghai Composite (5 miesięcy)

Notowania: NIKKEI 225

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NKY/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk