• Odbierz prezent
Niezwykle silna sesja w wykonaniu złotego (PLN)! Czy już czas na kupno euro (EURPLN) i dolara (USDPLN)?. Podsumowanie dnia na wykresach

Słabość polskiej waluty jak się okazuje nie trwała długo. Wzrosty budowane przez prawie sześć dni zostały zniwelowane w ciągu zaledwie dwóch sesji. Kurs EURPLN traci dziś 1.09% a USDPLN 1.28%. Rzut okaz na wykres pokazuje, że polski złoty dotarł do ważnych poziomów.

Czytaj także:

EURPLN blisko wsparcia

Dynamiczne wybicie z 21.09.2020 na parze EURPLN było poprzedzone konsolidacją w postaci formacji trójkąta. Kurs po przetestowaniu oporu na 4.60 zawrócił równie dynamiczne w okolice obszaru wybicia. Wykonując mierzenie Fibo impulsu wzrostowego otrzymujemy ciekawy poziom wsparcia na zniesieniu 61.8 w okolicach 4.46. Znajduje się tam również niedawny poziom oporu, który teraz może zadziałać jako wsparcie. Wydaje się, że rozstrzygniecie co do dalszego kierunku nastąpi podczas piątkowej lub poniedziałkowej sesji. Kupujący chcieliby pewnie zobaczyć reakcję ceny i odrzucenie poziomu w postaci dolnego cienia świecy przed wejściem w pozycję.

 Wykres 1. Kurs euro do złotego (EURPLN), interwał dzienny

Wykres 1. Kurs euro do złotego (EURPLN), interwał dzienny

Jak słabość dolara odbije się na USDPLN?

Kurs USDPLN zachowuje podobną sekwencję wzrostów i spadków co EURPLN. Zwrot na parze i umocnienie złotego podczas wtorkowej sesji przyniosły ruch spadkowy w postaci litery „V”. Kurs zbliża się do zniesienia 50% Fibo ruchu wzrostowego. Potwierdzeniem poziomu 3.80 jako potencjalnego wsparcia jest niedawny opór, który teraz „działa” jako wsparcie dla ceny. Kolejny okrągły poziom 3.90 pełni teraz funkcję oporu dla ceny i targetu dla potencjalnych pozycji długich.

 Wykres 2. Kurs dolara do złotego (USDPLN), interwał dzienny

Wykres 2. Kurs dolara do złotego (USDPLN), interwał dzienny

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk