• Odbierz prezent
sesja gpw

Środowa sesja na GPW rozpoczyna się nie najgorzej. Indeks WIG na początku dnia rośnie i po 30 minutach jest notowany 0,25% ponad poziomem wczorajszego zamknięcia.

 

WIG

wig

 

Indeks WIG20 na początku sesji zyskuje podobnie do indeksu WIG, bo 0,24%. Spadają ceny akcji tylko 5 z 20 spółek wchodzących w skład indeksu, choć w 2 przypadkach są to minimalne spadki. Najwięcej traci dziś Cyfrowy Polsat (-1,10%). Drugi z telekomów w indeksie WIG20 – Orange Polska – rośnie o 0,69%. Na czele zestawienia mamy z kolei LPP (+2,17%) i mocno spadający wczoraj Lotos (+1,58%).

Nieco lepiej od blue chipów wypadają średnie spółki – indeks mWIG40 zyskuje 0,33%. Indeks sWIG80 po 30 minutach sesji notowany jest praktycznie na poziomie wczorajszego zamknięcia.

 

Wczoraj większość indeksów sektorowych zaliczyła spadek, natomiast dziś tylko 3 z 14 notowane są na minusie. Najwięcej traci WIG-SPOZYW, bo 0,40%. Zdecydowanie najlepiej wygląda dziś sektor odzieżowy – indeks WIG-ODZIEZ zyskuje 1,47%, dzięki mocnym wzrostom LPP i umiarkowanym CCC. Nieźle prezentują się również spółki wydobywcze i informatyczne – indeks WIG-GORNIC zyskuje 0,79%, a WIG-INFO 0,67%.

Na parkiecie dominuje dziś kolor zielony. Na plusie mamy 104 spółki (25%, łącznie z rynkiem NewConnect), a na minusie 74 (17%).


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk