• Odbierz prezent
Niezły czas dla gamingu! Draw Distance z dobrymi wynikami po trzecim kwartale br

Ponad 0,45 mln zł zysku netto wypracowała w trzecim kwartale br. spółka Draw Distance, producent gier wideo specjalizujący się w tworzeniu multiplatformowych tytułów z gatunku action-adventure. W tym czasie przychody netto ze sprzedaży wyniosły 1,7 mln zł i były prawie trzykrotnie wyższe w porównaniu do trzeciego kwartału ubiegłego roku. Narastająco, przychody netto spółki przekroczyły 3,5 mln zł i były dwa razy lepsze w porównaniu do analogicznego okresu 2019. W minionym kwartale działania spółki były skoncentrowane na pracy przy dwóch autorskich projektach studia – Vampire: The Masquerade – Shadows of New York oraz Serial Cleaners.

- Wyniki finansowe, które wypracowaliśmy w trzecim kwartale br. są zgodne z naszymi oczekiwaniami. Od lipca do września zysk netto przekroczył 0,45 mln zł, zaś narastająco wyniósł 0,79 mln zł. To zdecydowanie więcej w porównaniu do analogicznych okresów 2019 roku. Cieszą nas także zauważalne wzrosty z tytułu przychodów ze sprzedaży, które w raportowanym okresie wynoszą 1,7 mln zł netto, a od początku roku do końca września ponad 3,5 mln zł netto – informuje Michał Mielcarek, prezes zarządu Draw Distance.

W trzecim kwartale zespół Draw Distance koncentrował się na działaniach produkcyjnych związanych z dwoma nowymi tytułami – Vampire: The Masquerade – Shadows of New York oraz Serial Cleaners. Pierwszy z nich należy do gatunku visual novel. Gra została osadzona w bogatym uniwersum Vampire: The Masquerade i jest samodzielnym dodatkiem, który pozwala graczom wcielić się w nową protagonistkę i spojrzeć na wydarzenia fabularne zaprezentowane w podstawowej wersji gry z zupełnie nowej perspektywy. Premiery tytułu odbyła się 10 września na platformach PC (Windows, Linux), Mac, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

- Czujemy się usatysfakcjonowani reakcją graczy na Shadows. Już w niespełna dwa tygodnie po premierze tytuł osiągnął zakładany na wrzesień cel sprzedażowy, pokrywając połowę kosztów, które zostały zainwestowane w produkcję oraz marketing. Gra została wysoko oceniona przez graczy i uzyskała bardzo dobre oceny od recenzentów oraz publikacje na popularnych zagranicznych portalach, m.in. Comic Book Review. Aktualnie największą popularnością cieszy się na komputerach osobistych, w następującej kolejności: PS4, Nintendo Switch i Xbox One. Do dziś zanotowaliśmy 18,5 tys. sprzedanych egzemplarzy tego tytułu – dodaje Michał Mielcarek.

Z uwagi na dynamikę sprzedaży Shadows of New York zarząd spółki spodziewa się zwrotu całości kosztów produkcji i marketingu do końca bieżącego roku.

W czerwcu Draw Distance ogłosiła kontynuację swojej najpopularniejszej produkcji – Serial Cleaner. Pierwsza część trafiła do ponad miliona graczy na wszystkich platformach. Prezentacja nowej – pod nazwą Serial Cleaners, została pokazana na wydarzeniu FGS Showcase, organizowanego w ramach Future Games Show. – O Serial Cleaners bardzo szybko stało się głośno. Pisały o niej największe polskie i zagraniczne media growe, w tym GameSpot, GamesRadar, Gry-Online, IGN, TheSixthAxis, Eurogamer, PC Gamer, Gematsu, czy GameReactor. Obecnie pracujemy nad grywalną wersją demonstracyjną, którą jeszcze w tym roku chcemy zaprezentować platform-holderom, wydawcom oraz sklepom. Na podstawie dema przygotujemy także pierwszy zwiastun prezentujący rozgrywkę – zapowiada Michał Mielcarek.

Serial Cleaners łączy w sobie elementy gry skradankowej, szybkiej akcji i multiwątkowej historii mafii, inspirowanej kultowymi serialami telewizyjnymi i filmami ostatniej dekady minionego wieku. Akcja gry zostanie osadzona w Nowym Jorku lat 90. XX wieku. Gracze wcielą się w czworo profesjonalnych czyścicieli miejsc zbrodni, których zadaniem będzie pozbywanie się zwłok, usuwanie krwi i dowodów przestępstw.

W sierpniu br. Draw Distance podpisało umowę z Sony Pictures Television Inc., na mocy której amerykański producent otrzymał na wyłączność prawa opcji do nabycia autorskich praw majątkowych Serial Cleaner. Polska spółka w zamian otrzyma jednorazową wpłatę, z możliwością przedłużenia umowy na kolejny rok za dodatkową opłatą. W przypadku skorzystania z prawa opcji, producent nabędzie prawa do ekranizacji gry oraz możliwość wykorzystania jej w Internecie. Prawa do gry Serial Cleaner, w tym praw do wydania, sprzedaży i dystrybucji dalszych wersji tytułu pozostają po stronie Draw Distance.

Także w sierpniu Draw Distance podpisało także umowę z Humble Bundle, w ramach której Vampire: The Masquerade – Coteries of New York, w okresie 4 września do 2 października została udostępniona na platformie Humble Choice. Draw Distance otrzymało z tego tytułu jednorazowe wynagrodzenie.

W trzecim kwartale Draw Distance zawarło także umowę z hiszpańskim wydawcą, Professional Publishing SPL, S.L, w ramach której powstanie ekskluzywne wydanie pudełkowe dwóch autorskich tytułów spółki z serii Vampire: The Masquerade. Za sprzedaż edycji specjalnej odpowiedzialny będzie brand wydawniczy Professional Publishing SPL – BadLand Publishing. Draw Distance w ramach współpracy będzie otrzymywać stałe korzyści finansowe ze sprzedaży produktów objętych umową. Dodatkowo, najpóźniej tydzień przed premierą ekskluzywnych wydań spółka otrzyma jednorazowe wynagrodzenie w wysokości 15 tys. euro.

- Umowa wydawnicza z Professional Publishing SPL, S.L. z Hiszpanii to kolejny krok ku obecności na rynku międzynarodowym. Podobnie, jak współpraca z Humble Bundle, to dla nas doskonała okazja dotarcia do jeszcze większej liczby odbiorców – komentuje prezes zarządu spółki Draw Distance.

Na wynik finansowy w trzecim kwartale wpływ miało dokonanie przez spółkę odpisu aktualizacyjnego związanego z grą Ritual: Crown o Horns na kwotę 0,2 mln zł, w związku z brakiem odnotowania zakładanych przychodów z jej sprzedaży. Zdaniem Zarządu dokonanie przedmiotowego odpisu już w trzecim kwartale sprzyja przejrzystości i klarowności polityki finansowej realizowanej przez Spółkę.

O Draw Distance (poprzednio iFun4all)

Draw Distance to niezależny producent gier wideo z Krakowa, specjalizujący się w produkcji multiplatformowych tytułów z gatunku action-adventure. Spółka powstała w 2009 roku, jej największym udziałowcem jest grupa kapitałowa Bloober Team. Najbardziej znaną produkcją studia jest Serial Cleaner. W grudniu 2019 roku odbyła się premiera Vampire: The Masquerade - Coteries of New York w wersji na PC, która w niecały tydzień zwróciła koszty produkcji i marketingu.

Od września 2016 Draw Distance notowana jest na rynku NewConnect.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk