• Odbierz prezent
Niepewność! Kursy dolara, euro i jena przed ważnym wydarzeniem! Poranek na rynkach: 28 VI 2019

Niska zmienność FX w ostatnich godzinach sugeruje, że inwestorzy oszczędzają energię, póki nie otrzymają rezultatów ze spotkań podczas szczytu G20. Trump i Xi spotykają się w sobotę, więc dla rynków będzie to informacja do przetrawienia dopiero w poniedziałek. Rynek akcji ostrożnie redukuje ryzyko. Złoto jest wyżej.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

  • Zmiany głównych walut względem dolara USD od początku dnia nie przekraczają 0,1 proc. Konsolidacja dotyczy kursu euro do dolara EUR/USD przy 1,1360, dolara do jena USD/JPY przy 107,70 czy dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD przy 0,70.

Poranek na rynkach: 28 VI 2019 - 1

Zmiana wartości walut G10 vs kurs dolara USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Rynek czeka na rezultat spotkania prezydentów USA i Chin i ewentualny progres w negocjacjach handlowych. Nadzieje zbudowały się po wczorajszych prasowych doniesieniach, że szykowany jest tymczasowy rozejm w wojnie handlowej.
  • Mimo to inwestorzy nie są w pełni przekonani, a rezerwa wyraża się w spadkach na azjatyckich rynkach akcji, gdzie postępuje redukcja ryzyka na wypadek nieprzewidzianych zwrotów akcji. Chiński Shanghai Composite traci 0,8 proc., a japoński Nikkei225 spada o 0,4 proc.
  • Komentarze z obu obozów są ograniczone. Prezydent Xi powiedział dziennikarzom, że „Każda próba postawienia własnych interesów na pierwszym miejscu i podważenia interesów drugiej strony nie zyska żadnej popularności ”.
  • Prezydent Trump spotkał się premierem Japonii Abe, gdzie chwalił japońskie firmy motoryzacyjne za budowy fabryk w USA. Na spotkaniu nie poruszano kwestii kursu walutowego.
  • Niepewność podbiła cenę złota do 1425 dolara USD/oz, choć dziś rano rynek koryguje się do 1416 dolara USD/oz.
  • Na rynku ropy naftowej obawy o przyszłość globalnego handlu neutralizują się z premią za ryzyko eskalacji konfliktu Iran-USA. WTI na 59,15 USD/b jest mniej więcej na poziomach z czwartku.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk