• Odbierz prezent
sesja gpw

Na początku wtorkowej sesji indeks WIG oddaje część wypracowanych wczoraj zysków. Spadki są na ten moment niewielkie, a ich źródłem są największe spółki parkietu. Indeks WIG po 30 minutach notowań traci 0,16%.

 

WIG

wig

 

Indeks WIG20 traci dziś 0,22%, a na plusie mamy tylko 7 z 20 spółek indeksu. Najlepiej wypada LPP, którego akcje drożeją o 1,13%. Największe spadki zaliczają z kolei JSW (2,41%) i Lotos (1,62%). Na minusie mamy dziś wszystkie spółki paliwowe znajdujące się w indeksie WIG20.

Lepiej od blue chipów na początku wtorkowej sesji radzą sobie spółki średnie i małe – indeksy mWIG40 i sWIG80 zyskują po 0,05%.

 

W przekroju sektorowym sytuacja na giełdzie jest zrównoważona. 7 indeksów sektorowych jest notowanych na plusie i tyle samo na minusie. Najsłabiej wypadają spółki budowlane i paliwowe – WIG-BUDOW traci 1,06% (ze zniżkującym o kilkanaście procent Ferro – w związku z możliwym obowiązkiem zapłaty zaległego podatku i odsetek na łączną sumę 27,5 mln złotych), a WIG-PALIWA 0,99% (przez słaby początek sesji w wykonaniu 3 największych spółek z tego sektora). Najmocniej rośną dziś sektory nieruchomości i leków – WIG-NRCHOM zyskuje 0,82%, a WIG-LEKI 0,63%.

W ujęciu całego parkietu nieznaczną przewagę mają spółki zniżkujące. Jest ich 112 (26%, łącznie z rynkiem NewConnect), podczas gdy spółek, których akcje rosną jest 101 (23%).


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk