• Odbierz prezent
sesja gpw

Po przeciętnej czwartkowej sesji warszawska giełda rozpoczyna ostatni dzień handlowy w tym tygodniu bez większej energii. Na parkiecie przeważają jednak wzrosty – indeks WIG po 30 minutach notowań idzie w górę o 0,13%.

 

Na początku dzisiejszej sesji indeks WIG20 porusza się tuż nad wczorajszym poziomem zamknięcia, zyskując 0,05%. W górę idą m.in. Eurocash (+1,75%) i Lotos (+1,48%). Z drugiej strony najsłabiej radzą sobie PGE (-0,46%) i PZU (-0,36%).

 

Słabo wypadają średnie spółki – indeks mWIG40 traci 0,07%. Nieco lepiej wygląda sytuacja w przypadku spółek małych, które nie wykorzystywały ostatnich, pozytywnych nastrojów na GPW w takim samym stopniu jak spółki duże i średnie. Indeks sWIG80 zyskuje dziś 0,09%.

 

Dobrze sesję rozpoczęły spółki wydobywcze i z branży mediów. WIG-GORNIC zyskuje 0,72%, a WIG-MEDIA 0,56%. Najsłabiej wypadają spółki z sektora spożywczego – WIG-SPOZYW traci 1,03%.

W przekroju całego parkietu mamy 130 spółek rosnących (30%) i 88 zniżkujących (20%). Najmocniej w górę idą akcje bułgarskiego Euroholdu (+10%), który na początku 2018 roku radzi sobie na giełdzie bardzo dobrze. Słabszą sesję zalicza działający w sektorze nieruchomości Immofinanz, którego akcje tracą 9,4%.

 


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk