• Odbierz prezent
Niemiecki wskaźnik ZEW osiąga poziom najwyższy od 5 lat

Po poniedziałkowym, silnym przypływie pozytywnego sentymentu, wczorajsze notowania były już znacznie bardziej stonowane. Kurs FW20 wzrósł o raptem 10 pkt. w stosunku do poprzedniego zamknięcia, w trakcie sesji zakres wahań był niższy od 30 pkt.

Z szerszej perspektywy notowania od początku kwietnia pozostają w trendzie bocznym. Obecnie zbliżają się do górnego ograniczenia. Tutaj strefę oporu przy wartości 1688 pkt. strzegą zniesienie 50% wcześniejszej fali spadkowej, marcowa luka cenowa oraz kwietniowe, lokalne maksimum. Trend boczny jest również wykazywany na wskaźniku RSI, obecnie jego wartości są tuż przy górnym ograniczeniu. Na diagramie 60-min notowania utrzymują się ponad ubiegłotygodniowym szczytem zwiększając prawdopodobieństwo na dojście w kierunku kwietniowego maksimum.

Na głównych giełdach zagranicznych przebieg wczorajszej sesji miał lekko spadkowy przebieg, zwłaszcza na rynkach amerykańskich. Zmiana notowań kontraktów terminowych na czołowe indeksy implikuje neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowe publikacje z rynku pracy w ramach comiesięcznego podsumowania ogólnej sytuacji gospodarczej. We wczorajszych odczytach uwagę zwraca niemiecki wskaźnik oczekiwań gospodarczych ZEW, który osiągnął poziom najwyższy od 5 lat. /Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Niemiecki wskaźnik ZEW osiąga poziom najwyższy od 5 lat - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk