• Odbierz prezent
Niemiecki indeks giełdowy. Nowy szczyt na DAX już blisko

Niemiecki index powrócił do oporu 13200 punktów. Miejsce to charakteryzuje się dużą ilością szczytów, które się tutaj znajdują. Są one efektem działania podażowej strony rynku, czyli inwestorów, którzy nie wierzą w utworzenie nowego szczytu na tym instrumencie. Trudno nazwać przypadkiem fakt, że wielomiesięczne wzrosty wyhamowały blisko miejsca, gdzie w lutym rozpoczęła się ogromna wyprzedaż na niemieckim parkiecie.

Wiadomości rynkowe z mBank

Świece z ostatnich ośmiu dni znajdują się pod czerwoną linią 13200punktów. Nie można wykluczyć jej przełamania, gdyż aktualny sentyment jest wzrostowy, ale zastanawiający jest ten mini ruch boczny.

Najbliższe wsparcie to 12300 punktów. Dopiero spadki poniżej tej wartości zasugerowałyby możliwość rozbudowy struktury wykresu o kolejne elementy spadkowe.

Wysokie wartości Stochastica, podobne do tych z połowy października, wskazują na możliwe spadki. Wtedy udało się przełamać ww. wsparcie i utworzyć punkt zwrotny na cenie 11314 punktów. Podaż wychodząc powyżej 12300 punktów, straciła szanse na utworzenie kolejnego impulsu. Być może opór 13200 okaże się zapowiedzią kolejnej serii czarnych świec.

Alternatywa to podążanie ścieżką wyznaczoną przez amerykańskich „kolegów”, którzy na fali wyborów i informacji o szczepionkach utworzyli nowe szczyty.

 

Nowy szczyt na DAX już blisko - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk