• Sklep
  • Odbierz prezent
Niemiecki indeks giełdowy DAX z potężną luką spadkową. Okazja do zakupu czy kontynuacja trendu?
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda sytuacja techniczna na indeksie DAX

Dzisiejsza sesja na niemieckim indeksie giełdowym DAX rozpoczyna się od sporej luki spadkowej. Indeks otworzył się ponad 150 punktów poniżej wczorajszego zamknięcia.Po początkowej konsolidacji, indeks wybił nowe dołki pogłębiając ruch spadkowy, tym samym trend cały czas jest spadkowy.


Patrząc na sytuację na interwale D1, kontynuowany jest trend spadkowy, o którym wspominałem w poprzedniej analizie (zobacz tutaj). Celem dla strony podażowej jest bez zmian poziom 10 800 pkt. Niemniej zajmowanie w tej chwili pozycji krótkich jest ryzykowne z racji możliwości wystąpienia korekty wzrostowej. pamiętajmy, że przy silnych impulsach korekty również mogą być dynamiczne. Najlepszy wyjściem wydaje się w tej chwili zaczekanie na korektę i dołączenie do trendu spadkowego.

Wykres 1. Indeks giełdowy DAX interwał D1

FXMAG indeksy niemiecki indeks giełdowy dax z potężną luką spadkową. okazja do zakupu czy kontynuacja trendu? dax dax dax giełda indeksy giełdowe 1

 

Jeżeli chodzi o niższy interwał czasowy widać, że strona popytowa całkiem odpuściła. Co prawda rynek próbuje wykonać korektę jednak z większym ruchem wzrostowym wstrzymałbym się do wybicia lokalnego układu Overbalance, wtedy też byłaby szansa na większe odreagowanie.

Wykres 2. Indeks giełdowy DAX interwał M5

FXMAG indeksy niemiecki indeks giełdowy dax z potężną luką spadkową. okazja do zakupu czy kontynuacja trendu? dax dax dax giełda indeksy giełdowe 2

Nie wiesz dlaczego wyznaczyłem strefy wsparcia i oporu akurat w taki sposób? Kliknij tutaj i poznaj Harmonic Trading od podstaw. Zobacz także materiały video.

Więcej moich analiz i pomysłów na handel znajdziesz na portalu Trading Dot 

Notowania: DAX

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/XETR:DAX/

Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk