• Odbierz prezent
Niemiecki indeks giełdowy Dax wyraźnie traci na otwarciu - nie będzie korekty?
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda tytuacja techniczna na niemieckim indeksie DAX

Wczorajsza sesja na niemieckim DAXie rozpoczęła się od niewielkiej luki wzrostowej. Indeks przez większość sesji konsolidował, zakres notowań nie przekroczył 100 punktów. Dziś, notowania otwierają się wyraźną luką spadkową, w tej chwili niemiecki indeks giełdowy DAX traci ponad 1%, a przed nami jeszcze cała cały dzień. Wyraźne słabe otwarcie raczej nie zachęca do inwestorów do kupna, cały czas znajdujemy się w trendzie spadkowym.

FXMAG indeksy niemiecki indeks giełdowy dax wyraźnie traci na otwarciu - nie będzie korekty? dax dax dax indeksy giełdowe de30 1


Zobaczmy jak wygląda sytuacja techniczna. Na interwale H4, widać,m że rynek nie miał siły przetestować wczoraj nawet strefy oporu przy poziomie 11000 pkt. Jeżeli dax ma wykonać większą korektę wzrostową, właśnie ten poziom powinien zostać wybity, dopóki notowania pozostają poniżej - obowiązuje tendencja spadkowa.

Wykres 1. Indeks giełdowy DAX interwał H4

FXMAG indeksy niemiecki indeks giełdowy dax wyraźnie traci na otwarciu - nie będzie korekty? dax dax dax indeksy giełdowe de30 2


Na niższym przedziale czasowym - M30, pojawiła się szansa na wyrysowanie układu pochodzącego z klasycznej analizy technicznej - oRGR. Taka formacja może zwiastować odbicie, najpierw należy jednak poczekać na ukształtowanie się prawego ramienia. Należy także pamiętać, że w tego typu formacji potwierdzonym sygnałem wzrostu będzie dopiero wybicie linii szyi, a więc okolic strefy oporu z interwału H4 -11000pkt. Jeżeli rynek nie zareaguje na wsparcie przy 10760 pkt, to bardzo prawdopodobne, że zobaczymy atak na ostatnie minima.

Wykres 2. Indeks giełdowy DAX interwał M30

FXMAG indeksy niemiecki indeks giełdowy dax wyraźnie traci na otwarciu - nie będzie korekty? dax dax dax indeksy giełdowe de30 3

Nie wiesz dlaczego wyznaczyłem strefy wsparcia i oporu akurat w taki sposób? Kliknij tutaj i poznaj Harmonic Trading od podstaw. Zobacz także materiały video.

Więcej moich analiz i pomysłów na handel znajdziesz na portalu Trading Dot 

Notowania: DAX

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/XETR:DAX/

Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk