• Odbierz prezent
Niemiecki indeks giełdowy DAX wchodzi na nowy historyczny szczyt! Byczy sentyment na giełdach

Początek tygodnia na krajowym rynku przyniósł zwyżkę cen akcji oraz głównych kontraktów terminowych. Silnym wsparciem poprawy nastrojów były parkiety zachodnioeuropejskie, niemiecki DAX wszedł na nowy rekordowy szczyt. W gronie największych krajowych spółek największy pozytywny wkład w indeks miał sektor finansowy oraz paliwowy. Na wykresie dziennym FW20 notowania instrumentu pozostają w kilkutygodniowym trendzie bocznym o granicach 1887 – 2022 pkt.

Brak trendu wertykalnego potwierdzają niskie wartości ADX z przebiegiem poniżej linii DMI

W tej sytuacji wykazany po wczorajszej sesji sygnał kupna na MACD może być przedwczesny. Na diagramie 60-min kurs porusza się w lekko wzrostowym trendzie, ale w ramach szerszej tendencji horyzontalnej. Również tutaj bardzo niskie wartości ADX wskazują na zdecydowaną dominację ruchu bocznego.

Wczorajsze notowania na rynkach zagranicznych,

oprócz zwyżki parkietów zachodnioeuropejskich, przyniosły również niemałe spadki akcji amerykańskich, zwłaszcza w grupie spółek technologicznych. Poranne notowania kontraktów terminowych na indeksy S&P500 lub Nasdaq100 z dzisiejszym porankiem wykazują wzrostowe odreagowanie. W odniesieniu do indeksów zachodnioeuropejskich futures notują neutralny przebieg implikując adekwatny początek sesji dla FW20.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk