• Odbierz prezent
Niemiecka giełda z mocnym wzrostowym otwarciem. Analiza indeksu DAX
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda sytuacja techniczna na indeksie DAX

Niemiecki indeks giełdowy DAX  otwiera się w poniedziałek wyraźną luką wzrostową. Biorąc pod uwagę zamknięcie z piątku, znajdujemy się ponad 200 punktów wyżej. Tak pozytywna sytuacja jest spowodowana osiągniętym w weekend porozumieniem handlowym Chin i USA na szczycie G8.

FXMAG indeksy niemiecka giełda z mocnym wzrostowym otwarciem. analiza indeksu dax dax dax dax de30 indeksy giełdowe 1

Patrząc technicznie na wykres, w tym tygodniu niewykluczony jest atak nawet na poziom 11800 pkt. Dokładnie na tym okrągłym poziomie wypada górne ograniczenie układu Overbalance, czyli największej korekty w aktualnym swingu spadkowym. Zamknięcie się świecy D1 powyżej tego poziomu informowałoby o możliwej zmianie trendu na wzrosotwy, do tego jednak jeszcze daleko. Jeżeli chodzi o sytuację intraday, na razie trzeba się wstrzymać, po tak dużej luce rynek musi się ułożyć, dlatego też okazji na dołączenie do wzrostów będzie można szukać dopiero po ewentualnej korekcie w drugiej połowie dnia.

Wykres 1. Indeks giełdowy DAX interwał D1

FXMAG indeksy niemiecka giełda z mocnym wzrostowym otwarciem. analiza indeksu dax dax dax dax de30 indeksy giełdowe 1

Nie wiesz dlaczego wyznaczyłem strefy wsparcia i oporu akurat w taki sposób? Kliknij tutaj i poznaj Harmonic Trading od podstaw. Zobacz także materiały video.

Więcej moich analiz i pomysłów na handel znajdziesz na portalu Trading Dot 

Notowania: DAX

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/XETR:DAX/

Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk