• Odbierz prezent
Niemiecka giełda uruchamia własną platformę handlową dla bitcoina (BTC)

Druga pod względem obrotu niemiecka giełda papierów wartościowych, Börse Stuttgart Group, jako pierwsza w historii uruchomiła swoją własną platformę handlową dla wirtualnych aktywów - Boerse Stuttgart Digital Exchange (BSDEX). Obecnie giełda pozwala na zakup i sprzedaż bitcoina (BTC) za pośrednictwem euro i jest dostępna dla użytkowników z Niemiec.

 

Prowadzona przez operatora giełdy w Stuttgarcie platforma BSDEX rozpoczęła swoją działalność w poniedziałek 25 września i aktualnie oferuje handel na parze walutowej BTC/EUR. Pierwsza giełda kryptowalut prowadzona przez giełdę papierów wartościowych współtworzona jest przez niemiecki SolarisBank AG, który zapewnia obsługę przelewów i kont bankowych w euro. Platforma posiada w pełni regulowany charakter i jest zgodna z niemiecki prawem bankowym. Korzystanie z niej, podobnie jak z giełdy papierów wartościowych, wymaga przejścia procesu weryfikacji tożsamości.

 

Aktualnie platforma jest dostępna wyłącznie dla wybranych klientów posiadających niemieckie obywatelstwo, jednak w przyszłości BSDEX ma być otwarty dla rezydentów wszystkich krajów Unii Europejskiej. Docelowo oferta ma poszerzyć się o Ethereum (ETH), a w przyszłości notować także tokeny oparte na sieci Ethereum, oferowane w ramach regulowanych zbiórek kapitału.

 

Pierwsze informacje na temat planów stworzenia przez giełdę w Stuttgarcie własnej platformy handlowej dla kryptowalut pojawiły się w grudniu zeszłego roku. BSDEX początkowo ruszyć w pierwszej połowie 2019 r.

 

Pod koniec stycznia operator giełdy w Stuttgarcie udostępnił aplikacje mobilną Bison, która pozwala na zakup najpopularniejszych kryptowalut, takich jak Bitcoin (BTC), Ether (ETH), XRP oraz Litecoin (LTC) po doładowaniu konta za pomocą euro.

Czytaj także: Niemiecka giełda papierów wartościowych uruchamia aplikację do handlu kryptowalutami

Operator drugiej pod względem wolumenu giełdy papierów wartościowych w Niemczech, Börse Stuttgart Group, kontynuuje swoje plany stworzenia platformy handlowej dla kryptowalut, o których informował w połowie grudnia zeszłego roku. W czwartek 31 stycznia giełda udostępniła aplikację mobilną Bison, po.. Czytaj
Niemiecka giełda papierów wartościowych uruchamia aplikację do handlu kryptowalutami

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk