• Odbierz prezent
Niemiecka giełda umożliwi handel kryptowalutami

Druga pod względem wielkości giełda w Niemczech, Börse Stuttgart Group, poinformowała w środę 12 grudnia o planach uruchomienia platformy handlowej dla kryptowalut w pierwszej połowie 2019 r. Początkowo będzie to bitcoin i ethereum, z planami uruchomienia innowacyjnej platformy dla tokenów sprzedawanych podczas ICO.

 

Niemiecka giełda w ramach stworzenia platformy tradingowej dla walut cyfrowych podjęła współpracę z niemiecką firmą solarisBank, posiadającą licencję do świadczenia usług bankowych. SolarisBank zajmuje się również przygotowaniem infrastruktury technicznej dla nowej usługi.

W początkowej fazie rozwoju giełdy kryptowalut, dostępny będzie handel dwiema najpopularniejszymi kryptowalutami, takimi jak bitcoin (BTC) oraz ethereum (ETH), z planami poszerzenia funkcjonalności o regulowaną platformę dla projektów ICO, na której będą one miały możliwość emitowania swoich tokenów. Docelowo giełda ma być przeznaczona zarówno dla klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych (również korzystających z systemów MTF), zaś jej uruchomienie ma nastąpić w pierwszej połowie 2019 r. Jak dotąd nie udostępniono informacji na temat dokładnej daty otwarcia handlu, obowiązków weryfikacyjnych dla przyszłych klientów oraz potencjalnej obsługi walut fiducjarnych.

 

Plany ekspansji w kierunku walut cyfrowych zostały przez niemiecka giełdę ogłoszone po raz pierwszy jeszcze w sierpniu tego roku. Wówczas poinformowano o planach stworzenia regulowanej platformy handlowej dla ICO oraz kryptowalutowego depozytariusza dla klientów instytucjonalnych.

 

Giełda w Stuttgardzie jest kolejnym regulowanym ośrodkiem obrotu, m.in. obok NASDAQ, który planuje poszerzenie swojej oferty handlowej o kryptowaluty w 2019 r. Pod koniec listopada giełda NASDAQ poinformowała o oficjalnych planach wprowadzenia kontraktów terminowych futures na BTC w pierwszym kwartale 2019 r.

Czytaj także: NASDAQ i Fidelity inwestują w giełdę kryptowalut

Nasdaq oraz fundusz Fidelity, giganci branży finansowej z Wall Street, kontynuują swoją biznesową ekspansję rynku walut cyfrowych, tym razem inwestując w startującą w przyszłym roku giełdę cyfrowych aktywów ErisX.   Zarejestrowana w Chicago giełda ErisX poinformowała we wtorek 4 grudnia, że w kol.. Czytaj
NASDAQ i Fidelity inwestują w giełdę kryptowalut

 

Börse Stuttgart Group jest operatorem drugiej giełdy pod względem wolumenu handlowego w Niemczech (po giełdzie we Frankfurcie) i dziewiątej w Europie. Giełda w Stuttgardzie funkcjonuje nieprzerwanie od 1860 r.

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk