• Odbierz prezent
Niemiecka giełda papierów wartościowych uruchamia aplikację do handlu kryptowalutami

Operator drugiej pod względem wolumenu giełdy papierów wartościowych w Niemczech, Börse Stuttgart Group, kontynuuje swoje plany stworzenia platformy handlowej dla kryptowalut, o których informował w połowie grudnia zeszłego roku. W czwartek 31 stycznia giełda udostępniła aplikację mobilną Bison, pozwalająca na zakup kryptowalut z poziomu smartfona i ich przechowywanie.

 

Czytaj także: Niemiecka giełda papierów wartościowych umożliwi handel kryptowalutami

Druga pod względem wielkości giełda w Niemczech, Börse Stuttgart Group, poinformowała w środę 12 grudnia o planach uruchomienia platformy handlowej dla kryptowalut w pierwszej połowie 2019 r. Początkowo będzie to bitcoin i ethereum, z planami uruchomienia innowacyjnej platformy dla tokenów sprzedaw.. Czytaj
Niemiecka giełda papierów wartościowych umożliwi handel kryptowalutami

Aplikacja Bison pozwala na zakup najpopularniejszych kryptowalut, takich jak Bitcoin (BTC), Ether (ETH), XRP oraz Litecoin (LTC) po doładowaniu konta za pomocą euro. Przed rozpoczęciem korzystania z aplikacji, należy dokonać rejestracji i weryfikacji danych osobowych za pomocą wideorozmowy. Bison pozwala zarówno na zakup, jak i sprzedaż kryptowalut. Po dokonaniu transakcji, zakupione kryptowaluty przypisane są do konta w aplikacji, jednak bez udostępnienia kluczy prywatnych (podobnie jak w przypadku scentralizowanych giełd kryptowalut). Zarówno kryptowaluty, jak i depozyt w euro można wypłacić na portfel lub konto bankowe. Aktualnie, platforma jest aktywna od poniedziałku do soboty w godz. od 6 do 24, jednak w przyszłości planowane jest rozszerzenie godzin handlu do 24/7.

Bison posiada również funkcję nazwaną Cryptoradar, którą można potraktować jako ciekawostkę - każdego dnia filtruje ona ponad 25 tys. tweetów i przy użyciu sztucznej inteligencji wybiera najistotniejsze z nich, odnoszące się do dostępnych w aplikacji kryptowalut.

Aplikacja mobilna dostępna jest zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS. Obecnie pobrać ją mogą wyłącznie osoby znajdujące się na terenie Niemiec, jednak w najbliższych miesiącach ma być ona dostępna dla wszyskich rezydentów krajów UE.

 

Börse Stuttgart Group jest operatorem drugiej giełdy pod względem wolumenu handlowego w Niemczech (po giełdzie we Frankfurcie) i dziewiątej w Europie. Giełda w Stuttgardzie funkcjonuje nieprzerwanie od 1860 r.


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk