• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
gospodarka Niemiec
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wypadły dzisiejsze dane z rynku pracy w Niemczech - Jak na odczyty zareagował rynek walutowy

Dziś poznaliśmy dane dotyczące rynku pracy w Niemczech. Sytuacja gospodarcza w tym kraju ma istotne znaczenie dla waluty euro ze względu na znaczenie gospodarki Niemiec, która jest największą gospodarkę w Europie.

 

Według Eurostatu spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej niemiecka gospodarka charakteryzuje się najmniejszym bezrobociem. Według opublikowanych miesiąc temu danych biura statystycznego UE bezrobocie w Niemczech kształtowało się na poziomie 4,3%.

Dane podawane przez Eurostat różnią się od tych, które prezentują Niemcy ze względu na odmienną metodę obliczania stopy bezrobocia (Eurostat stosuje metodę bazującą na badaniu aktywności ekonomicznej ludności [BAEL]. Różnice w stosunku do danych krajowych urzędów statystycznych wynikają przede wszystkim z faktu, że w metodologii BAEL do osób pracujących zalicza się osoby pracujące "na czarno").

 

Według danych z Niemiec stopa bezrobocia w największej gospodarce europejskiej wyniosła w marcu 6,2% co oznacza, że utrzymuje się na tym samym poziomie już trzeci miesiąc z rzędu po tym jak w styczniu spadła z poziomu 6,3%.

 

Po publikacji na rynku walutowym obserwowaliśmy nieznacznie podwyższoną zmienność na parach z euro. Wspólna waluta nieznacznie się umocniła. Do południa na parach z euro powinniśmy obserwować podwyższoną zmienność ze względu na publikacje danych dotyczących inflacji w krajach strefy euro.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk