• Odbierz prezent
sesja gpw

Początek wtorkowej sesji na warszawskiej giełdzie znów wygląda słabo i nie napawa inwestorów optymizmem przed dalszą częścią dnia. Choć w pierwszych minutach sesji indeks WIG próbował odbić w górę, to później skierował się w dół i po 30 minutach tracił 0,03%, by później tylko pogłębić ten ruch.

 

WIG

wig 

 

WIG20 jeszcze na początku sesji (po 30 minutach notowań) zyskiwał 0,08%, ale później pogrążył się w spadkach. Na początku dnia na plusie mieliśmy połowę z 20 blue chipów, a najmocniej zyskiwały JSW (+1,50%) i Pekao (+1,23%). Nieźle radziły sobie również pozostałe banki. Drugi dzień z rzędu mocne spadki notuje za to KGHM, którego akcje tanieją dziś o 1,64%.

Na początku dnia najgorzej wypadają średnie spółki – indeks mWIG40 traci 0,50%. Mniej tracą małe spółki – indeks sWIG80 spada o 0,09%.

 

Wśród indeksów sektorowych najgorzej wypadają WIG-MEDIA i WIG-GORNIC. Indeks łączący spółki z branży mediów traci 2,16%, głównie przez mocne spadki Wirtualnej Polski. ‘Winę’ za spadki WIG-GORNIC o 1,18% ponosi z kolei KGHM. Najlepiej radzą sobie dziś spółki informatyczne – WIG-INFO zyskuje 1,14% dzięki dobrej sesji Asseco Poland, czyli spółki, która w piątek wypadła z indeksu WIG20.

W ujęciu całego parkietu (łącznie z rynkiem NewConnect) sytuacja jest dość zrównoważona. Na plusie mamy 108 spółek (25%), a na minusie 107 (25%).

 


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk