• Odbierz prezent
Niedzielne rewelacje dotyczące Clinton - luki na parach walutowych i spadek awersji do ryzyka
Z artykułu dowiesz się:

- Jak informacje dotyczące Hillary Clinton wpłynęły na rynki finansowe

W tym tygodniu na większości par walutowych zaobserwowaliśmy luki weekendowe o zasięgu kilkudziesięciu pipsów. Powstały one na skutek zmian kursów dolara, wynikających z niezwykle istotnej informacji związanej z zaplanowanymi na jutro wyborami prezydenckimi.

 

Wczoraj FBI poinformowało, że w nowe maile, dotyczące 'afery mailowej' związanej z kandydatką na prezydenta USA Hillary Clinton nie zawierają żadnych informacji pozwalających na postawienie jej zarzutów w sprawie dotyczącej używania przez nią prywatnego serwera do celów służbowych, narażając przy tym tajemnice państwowe. Pierwotne śledztwo w tej sprawie zakończyło się w lipcu, ale pod koniec października dyrektor FBI James Comey poinformował Kongres o odnalezieniu nowych maili dotyczących sprawy. Informacje te sprawiły, że Clinton na niespełna 2 tygodnie przed wyborami prezydenckimi zaczęła tracić przewagę sondażową nad Donaldem Trumpem. Weekendowa informacja FBI jest więc dla niej pozytywna.

 

Luki na parach walutowych i spadek awersji do ryzyka wśród inwestorów

Rynki zdyskontowały tę informację zaraz na starcie sesji w tym tygodniu. Na parach z dolarem amerykańskim zaobserwowaliśmy znaczne luki, wynikające z umocnienia amerykańskiej waluty (w przypadku kilku pa walutowych obserwowaliśmy odwrotną tendencję). Pozytywną reakcję obserwujemy również na giełdach - na otwarciu sesji mocno zyskiwał japoński Nikkei225, niemiecki DAX, brytyjski FTSE100 czy polski WIG20. Podobną reakcję zobaczymy na otwarciu sesji amerykańskiej. Notowania kontraktów terminowych na indeks S&P500 otwarły się dziś około 1,15% wyżej od piątkowego zamknięcia. Traci z kolei złoto, które dziś na otwarciu sesji taniało o około 12,5 dolara na uncji.

 

Meksykańskie peso największym wygranym

Walutą, która najmocniej podatna jest na kwestie związane z wyborami prezydenckimi w USA jest nie dolar, a meksykańskie peso, które osłabia się, gdy w sondażach zyskuje Donald Trump i umacnia, gdy zyskuje Clinton.

Dolar po weekendowych informacjach umacniał się w stosunku do innych walut o kilka dziesiątych części procenta. Wśród walut, które umocniły się do dolara znalazły się m.in. dolar kanadyjski i nowozelandzki oraz meksykańskie peso. Kurs USDMXN zniżkował o ponad 2% i zmierza obecnie w kierunku ostatnich minimów przy poziomie 18,47.

 

USDMXN

FXMAG forex niedzielne rewelacje dotyczące clinton - luki na parach walutowych i spadek awersji do ryzyka 1

 


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk