• Odbierz prezent
Niebezpieczna mieszanka zagrożeń dla brytyjskiej gospodarki
Z artykułu dowiesz się:

- Z jakimi niebezpieczeństwami będzie się zmagać brytyjska gospodarka w 2016 roku

- Jak prosperowała brytyjska gospodarka w ostatnim kwartale 2015 roku

Kanclerz Skarbu, George Osborne wskazuje, że w tym roku gospodarka Wielkiej Brytanii stawi czoła "niebezpiecznej mieszance" zagrożeń.

 

Osborne ostrzega Brytyjczyków przed samozadowoleniem. Raport gospodarczy opublikowany przez Brytyjską Izbę Handlu wskazuje, że pod koniec 2015 roku osłabł zarówno sektor przemysłowy jak i usługowy. W wygłoszonej dziś przemowie Osborne wskazał główne zagrożenia dla gospodarki Wielkiej Brytanii, jakimi są obecnie: spowolnienie gospodarcze w Chinach, Brazylii i Rosji, spadające ceny surowców i eskalacja napięć na Bliskim Wschodzie.

"Każdy kto uważa, że misja stabilizacji brytyjskiej gospodarki jest już skończona jest w ogromnym błędzie" - ma dziś w Cardiff stwierdzić Kanclerz Osborne według komunikatu wydanego przez Skarb Państwa. "W 2016 roku musimy zabrać się do pracy i wprowadzić zmiany, których Wielka Brytania tak bardzo potrzebuje, w innym wypadku będzie to początek upadku."

 

Według szacunków MFW globalny wzrost gospodarczy w ubiegłym roku był najwolniejszy od 2009 roku. Osborne ostrzega, że jeśli utrzymają się problemy gospodarek wschodzących lub jeśli rynki nadal będą miały problem z dużą zmiennością to bieżący rok może być podobny do poprzedniego.

 

Raport Brytyjskiej Izby Handlowej

Kwartalny raport BCC (British Chambers of Commerce) wskazuje, że wartości kluczowych wskaźników dla sektorów usług i przemysłu spadły w czwartym kwartale. Wiele firm jako główne zmartwienie wskazuje sytuację brytyjskiej waluty. Niepewność w gospodarce sprawia, że Bank Anglii, który 13 stycznia ma ogłosić najnowsze decyzje dotyczące polityki pieniężnej, najpewniej utrzyma stopy procentowe na obecnym, rekordowo niskim poziomie.

"Osłabienie w ostatnim kwartale ubiegłego roku wskazuje, że istnieje ryzyko dalszego spowolnienia wzrostu gospodarczego" - stwierdził David Kern, główny ekonomista BCC. BCC obcięła prognozy dla wzrostu 2 2016 roku z 2,7% do 2,5%, wskazując jako główny czynnik pogarszające się perspektywy dla światowej gospodarki.

Po więcej informacji zapraszamy na http://markets.info.pl/


easyMarkets

easyMarkets (wcześniej EasyForex) jest brokerem świadczącym usługi w 160 krajach. Zapewnia dostęp do ponad 175 produktów inwestycyjnych, w tym: walut, towarów i opcji. easyMarkets posiada licencję cypryjską - CySEC (ważną na terenie całej UE na mocy dyrektywy MIFiD) oraz australijską - ASIC.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk