• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
banki centralne
Z artykułu dowiesz się:

- Jakie banki centralne podejmują w tym tygodniu decyzje w sprawie polityki pieniężnej

Uwaga inwestorów skupiona jest w tym tygodniu na decyzji Fed w sprawie stóp procentowych. Nie należy jednak zapominać, że decydenci z amerykańskiego banku centralnego nie są jedynymi, którzy w tym tygodniu podejmować będą decyzje w sprawie polityki pieniężnej. Podwyższoną zmiennością zagrożone będą oprócz dolara jeszcze trzy waluty: CHF, JPY i GBP. Szczególną uwagę należy zwrócić na funta.

 

Czwartek – SNB i BoE

Jutro, gdy w Polsce obowiązywał będzie dzień wolny od pracy, na rynek walutowy wpływ mogą mieć decyzje SNB i BoE. Decydenci banku ze Szwajcarii mają spotkanie decyzyjne raz na kwartał, ale od pamiętnego stycznia 2015 roku raczej nie zaskakują rynki zmianami w polityce pieniężnej. Dużo ciekawiej zapowiada się jednak posiedzenie Banku Anglii. Wciąż rosnąca inflacja i zmiany w parlamencie, mogące wpłynąć na proces Brexitu, mają istotne znaczenie dla polityki prowadzonej przez BoE.

 

Piątek - BoJ

‘Tydzień banków centralnych’ w piątek zamknie Bank Japonii. Na ten moment nie oczekuje się, by BoJ zdecydował się na zmianę parametrów polityki pieniężnej. Ekonomiści spodziewają się utrzymania gołębiego podejścia ze względu na to, że Bank jest wciąż daleki od osiągnięcia celu inflacyjnego. Rynki nie mają sformułowanych konkretnych oczekiwań co do tego posiedzenia, więc trudno spodziewać się znaczących ruchów JPY bez jakiekolwiek zmiany w nastawieniu lub planach co do polityki pieniężnej.

 


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk