• Odbierz prezent
Nie przegap! Sektor bankowy odkryje karty - sprawdź spółki, na które warto zwrócić uwagę w tym tygodniu
fot. freepik.com

Nie przegap żadnych istotnych wydarzeń, które w najbliższym tygodniu będą miały miejsce na warszawskim parkiecie. Pierwsze dni notowań, raporty finansowe, dywidendy, pierwsze oferty publiczne, wykluczenia z obrotu, WZA i wiele więcej w naszym cotygodniowym cyklu artykułów Kalendarz GPW. Co wydarzy się w tym tygodniu handlowym i na które spółki warto zwrócić szczególną uwagę? Pierwszy tydzień sierpnia będzie obfitował w publikacje wyników spółek z sektora bankowego. W najbliższych dniach poznamy też wyniki za pierwsze półrocze Orlenu, Asseco BS, Grupy Kęty czy Energi. Sezon na dywidendy również nie dobiegł końca - w tym tygodniu można załapać się na udział w zeszłorocznym zysku takich spółek, jak PKO BP, Rawlplug czy Bio Planet.

 

 

Poniedziałek, 1 sierpnia

Grupa Żywiec - publikacja skonsolidowanego sprawozdania finansowego za drugi kwartał i pierwsze półrocze 2022 roku

Jedna z najdłużej notowanych na GPW spółek w drugim kwartale zeszłego roku osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 1,05 mld złotych netto, zysk operacyjny 262,46 mln złotych oraz skonsolidowany zysk netto 255 mln złotych.

Przede rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje spółki były notowane po 492,0000 PLN za sztukę.

 

Stalexport Autostrady - publikacja skonsolidowanego sprawozdania finansowego za drugi kwartał i pierwsze półrocze 2022 roku

Operator odcinka autostrady A4 w drugim kwartale zeszłego roku osiągnął przychody na poziomie 85,76 mln złotych, zysk operacyjny 27,11 mln złotych oraz skonsolidowany zysk netto 18,17 mln złotych. Stalexport Autostrady szacuje, że odnotował w I półroczu 2022 roku 45,9 mln zł zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej wobec 47,1 mln zł zysku przed rokiem.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje były notowane po 2,8400 PLN na akcję.

 

Wyniki finansowe opublikują również: Galvo, Medicofarma Biotech, Termo2Power, Synerga Fund

 

Rawlplug - ostatni dzień z prawem do dywidendy w wysokości 0,60 PLN na akcję. Producent artykułów budowlanych i montażowych dzieli się wypracowanym zyskiem z akcjonariuszami nieprzerwanie od 2014 roku. Wysokość wypłacanych dywidend jest rosnąca, ale nie regularnie (dopiero w 2021 roku wzrosła z wcześniejszych 0,33 PLN do 0,38 PLN na akcję). Tegoroczna dywidenda (z zysku za 2021 rok) jest najwyższą w historii spółki, a jej stopa przekracza 4,1% (co jak dotąd również jest najwyższym poziomem). Dzień wypłaty dywidendy został ustalony na 24 sierpnia.

 

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka - wypłata dywidendy 2,50 PLN na akcję

 

Eurosnack - wypłata dywidendy 0,05 PLN na akcję

 

Alumetal - wprowadzenie do obrotu na głównym rynku GPW 51,6 tys. akcji serii I

 

Wtorek, 2 sierpnia

Grupa Kęty - publikacja skonsolidowanego sprawozdania finansowego za drugi kwartał i pierwsze półrocze 2022 roku

Największy producent artykułów z aluminium notowany na GPW, który już w tym tygodniu zastąpi Grupę Lotos w indeksie WIG20, w drugim kwartale zeszłego roku zanotował przychody ze sprzedaży na poziomie 1,194 mld złotych netto, zysk operacyjny 214 mln złotych oraz skonsolidowany zysk netto 161,78 mln złotych. Grupa Kęty szacuje, że skonsolidowany zysk netto w drugim kwartale 2022 r. wyniesie 220 mln zł, co oznacza wzrost o 36 proc. rdr.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Grupy Kęty były wyceniane na 550,0000 PLN za sztukę.

 

PKO BP - ostatni dzień z prawem do dywidendy 1,83 PLN na akcję. Największy polski bank, kontrolowany przez Skarb Państwa, regularnie dzielił się zyskiem z akcjonariuszami w latach 2005-14. Wysokość wypłacanej dywidendy nie była ani rosnąca, ani stabilna. Tegoroczna wypłata (z zysku za 2021 rok) nie jest wprawdzie najwyższą w historii spółki, jednak stopa dywidendy - przy obecnym kursie akcji dochodząca niemal do 7% - już tak. Dzień wypłaty dywidendy został ustalony na 23 sierpnia.

 

Wyniki finansowe opublikują również: Rocca, TopLevelTennis.com

 

Zobacz też: Kalendarz spółek z warszawskiej giełdy: Bank Pekao, GPW, KRKA i inne spółki, które wypłacą dywidendę w tym tygodniu

 

Środa, 3 sierpnia

Asseco Business Solutions - publikacja skonsolidowanego sprawozdania finansowego za drugi kwartał i pierwsze półrocze 2022 roku

Spółka informatyczna należąca do grupy kapitałowej Asseco w drugim kwartale zeszłego roku zanotowała przychody ze sprzedaży na poziomie 70,26 mln złotych netto, zysk operacyjny 19,86 mln złotych i jednostkowy wynik netto 16,6 mln złotych.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Asseco BS były wyceniane na 38,1000 PLN za sztukę.

 

mBank - publikacja skonsolidowanego sprawozdania finansowego za drugi kwartał i pierwsze półrocze 2022 roku

mBank w drugim kwartale zeszłego roku zanotował przychody z tytułu odsetek na poziomie 1,035 mld złotych, przychody z prowizji w wysokości 646,33 mln złotych oraz wynik na działalności bankowej na poziomie 1,468 mld złotych. Skonsolidowany zysk netto mBanku wyniósł wówczas 108,68 mln złotych.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje mBanku były wyceniane na 220,8000 PLN za sztukę.

 

Alior Bank - publikacja skonsolidowanego sprawozdania finansowego za drugi kwartał i pierwsze półrocze 2022 roku

Alior Bank w drugim kwartale zeszłego roku zanotował przychody z tytułu odsetek na poziomie 717,92 mln złotych, przychody z prowizji w wysokości 345,2 mln złotych oraz wynik na działalności bankowej na poziomie 888,76 mln złotych. Skonsolidowany zysk netto Alior Banku wyniósł wówczas 123,81 mln złotych.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Alior były wyceniane na 24,9500 PLN za sztukę.

 

Wyniki finansowe opublikują również: Vabun

 

People Can Fly Group - wypłata dywidendy w wysokości 0,27 PLN na akcję

 

Czwartek, 4 sierpnia

ING Bank Śląski - publikacja skonsolidowanego sprawozdania finansowego za drugi kwartał i pierwsze półrocze 2022 roku

Polski oddział ING w drugim kwartale zeszłego roku zanotował przychody z tytułu odsetek na poziomie 1,297 mld złotych, przychody z prowizji w wysokości 560,2 mln złotych oraz wynik na działalności bankowej na poziomie 1,651 mld złotych. Skonsolidowany zysk netto ING Banku Śląskiego wyniósł wówczas 615,3 mln złotych.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje były wyceniane na 173,0000 PLN za sztukę.

 

Bank Pekao - publikacja skonsolidowanego sprawozdania finansowego za drugi kwartał i pierwsze półrocze 2022 roku

Drugi pod względem wielkości bank na GPW w drugim kwartale zeszłego roku zanotował przychody z tytułu odsetek na poziomie 1,364 mld złotych, przychody z prowizji w wysokości 800,78 mln złotych oraz wynik na działalności bankowej na poziomie 2,126 mld złotych. Skonsolidowany zysk netto Pekao wyniósł wówczas 604,78 mln złotych.

 

BioPlanet - ostatni dzień z prawem do dywidendy w wysokości 0,36 PLN na akcję

 

Wyniki finansowe opublikują również: Advertigo, Mennica Polska

 

Zobacz też: Inflacja na razie nie hamuje, ale przestaje rosnąć. Fed po raz kolejny podnosi stopy procentowe

 

 

Piątek, 5 sierpnia

PKN Orlen - publikacja skonsolidowanego sprawozdania finansowego za drugi kwartał i pierwsze półrocze 2022 roku

Czołowy koncern multienergetyczny na warszawskiej giełdzie w drugim kwartale zeszłego roku zanotował przychody ze sprzedaży na poziomie 29,423 mld złotych netto, zysk operacyjny 2,771 mld złotych oraz skonsolidowany zysk netto na poziomie 2,226 mld złotych. Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Orlenu były notowane po 75,5200 PLN za sztukę.

 

Energa - publikacja skonsolidowanego sprawozdania finansowego za drugi kwartał i pierwsze półrocze 2022 roku

Spółka energetyczna kontrolowana przez PKN Orlen (90,92% akcji) w drugim kwartale zeszłego roku zanotowała przychody ze sprzedaży na poziomie 3,228 mld złotych, zysk operacyjny 323 mln złotych oraz skonsolidowany zysk netto 294 mln złotych. Energa dokonała odpisów o łącznej wartości 261 mln złotych po przeprowadzeniu testów na utratę wartości aktywów trwałych - poinformowała Energa w komunikacie. Odpisy obniżyły skonsolidowany wynik netto Energi w pierwszej połowie 2022 roku o 63 mln PLN.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji akcje Energii by…łī wyceniane po 6,6400 PLN.

 

MOL - publikacja skonsolidowanego sprawozdania finansowego za drugi kwartał i pierwsze półrocze 2022 roku

Węgierski koncern paliwowy w drugim kwartale 2021 roku zanotował przychody ze sprzedaży na poziomie 1,434 bln forintów, zysk operacyjny 146,7 mld HUF i skonsolidowany zysk netto 185,855 mld forintów.

 

Wyniki finansowe opublikują również: Apollo Capital, Blumerang, Foto Volt Eko Energia, IBC Polska


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk