• Odbierz prezent
Nie posiadasz akcji Tesli? Dużo ryzykujesz - tako rzecze jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie!

Morgan Stanley, duży bank inwestycyjny, ostrzegł inwestorów o "ryzyku" nie posiadania akcji Tesli. To znaczy, że osoby nieposiadające udziałów Tesli będą tego później żałowały, ponieważ spółka Muska dalej zyskuje na wartości.

Dlaczego bank Morgan Stanley jest tak przekonany o wzroście wartości Tesli?

Kluczowym powodem jest plan rozwoju infrastruktury Bidena, który jest pozytywną nowiną dla Tesli. Prezydent Stanów Zjednoczonych zamierza walczyć ze zmianą klimatu i uczynić USA krajem wolnym od emisji dwutlenku węgla do 2050 roku. Przeznaczy 174 mld dolarów na rozwój amerykańskiego systemu produkcji pojazdów elektrycznych, w którym prym wiedzie Tesla.

"Inwestorzy motoryzacyjni ponoszą większe ryzyko nieposiadania akcji Tesli w swoim portfelu niż ich posiadania"

Jednak bank Morgan Stanley ostrzega, że wzrost Tesli nie będzie łatwy i szybki. Rzeczywiście w tym roku producent samochodów zanotował spadek o około 5%, co w gruncie rzeczy nie jest takie złe. Może to być postrzegane jako świetna okazja dla inwestorów do zakupu akcji Tesli po niższej cenie. Dla porównania, Tesla w zeszłym roku zanotowała wzrost o 743%. Zatem istnieje duże prawdopodobieństwo, że akcje Tesli znowu poszybują w górę. Nawiasem mówiąc, w zeszłym tygodniu spółka Muska opublikowała lepsze od oczekiwanych dostawy samochodów, pomimo globalnego deficytu chipów.

Prognozy

Morgan Stanley ustawił docelową cenę dla akcji Tesli na poziomie 880$. Według Bloomberga średni cel analityków to 651$, z 17 rekomendacjami zakupu, 13 dla zatrzymania i 12 dla sprzedania.

Analiza techniczna

Tesla utworzyła formację trójkąta zwyżkującego. Formacja trójkąta zwyżkującego pokazuje, że byki zyskują na sile. W rezultacie kierunek jest rosnący. Jeśli cena przebije najwyższy punkt z 5 kwietnia na poziomie 708,00$, otworzy się droga do następnej, okrągłej wartości 750,00$. Jeśli nastąpi odwrotny scenariusz, czyli ruch poniżej najniższego punktu z 31 marca na poziomie 640,00$, cena skieruje się do niższej linii trendu na poziomie 600,00$.

Nie posiadasz akcji Tesli? Dużo ryzykujesz - tako rzecze Morgan Stanley! - 1

Możesz handlować akcjami za pomocą aplikacji FBS Trader lub na platformie MetaTrader 5!

Nie posiadasz akcji Tesli? Dużo ryzykujesz - tako rzecze Morgan Stanley! - 2


Kseniia Medik

Analityk rynków finansowych w FBS. Dzięki silnemu doświadczeniu w finansach i inwestycjach, Ksenia posiada głęboką wiedzę na temat rynku Forex.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk