• Odbierz prezent
PZU ubezpieczenia

10 października w swym komunikacie znana firma ubezpieczeniowa PZU ostrzegła przed oszustami, którzy podszywając się pod PZU, próbują wyłudzić płatności.

 

10 października PZU poinformowało w swym komunikacie, aby uważać na fałszywe wiadomości e-mailowe i SMSy o wymaganej płatności, rozsyłane przez nadawców podszywających się pod tę firmę ubezpieczeniową. W treści wiadomości mogą znajdować się informacje o kończącej się polisie lub fakturze za usługi czy innej wymaganej płatności. W komunikacie dodano, że taka wiadomość nie pochodzi od PZU. Poinformowano także, że w takiej wiadomości może znajdować się link do operatora płatności, pobierającego je rzekomo w imieniu PZU. Ubezpieczyciel w swym komunikacie radzi, aby nie pobierać takich wiadomości i nie korzystać z zawartych w nich linków. Gdyby do tego doszło, spółka zaleca przeskanowanie komputera i telefonu programem antywirusowym i zmianę ważnych haseł.

PZU to największa polska spółka firma ubezpieczeniowa. Jej udział przekracza jedną trzecią w rynku ubezpieczeń w Polsce. Spółki Grupy PZU działają w zakresie ubezpieczeń na życie i majątkowych, a także w obszarze produktów inwestycyjnych, emerytalnych, ochrony zdrowia i bankowości.

Czytaj także: Nie daj się oszukać na sms od Poczty Polskiej

5 lipca Poczta Polska zamieściła na swej stronie internetowej ostrzeżenie przed oszustwem. O sprawie poinformowała także PAP. Jak wyglądają szczegóły? Na co należy uważać?   W swym komunikacie Poczta Polska poinformowała, że cyberprzestępcy wysyłają na losowe numery telefonów wiadomości SMS, w któ.. Czytaj
Nie daj się oszukać na sms od Poczty Polskiej


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk