• Odbierz prezent
Nie daj się okraść! Jak bezpiecznie posługiwać się kryptowalutami?

Często słyszymy, że technologia blockchain, jak i oparte na niej kryptowaluty teoretycznie są bezpieczne, co gwarantować ma właśnie zaawansowana kryptografia, która nie pozwala na złamanie zabezpieczeń i „shackowanie” takiego systemu. Nie trzeba być jednak uważnym obserwatorem świata walut cyfrowych, aby niejednokrotnie usłyszeć o kradzieżach kryptowalut z giełd, tokenach znikających z portfeli, czy kryptowalutowych transakcjach, w których transferowana suma nigdy nie trafiła do odbiorców. Czy to oznacza, że sieć blockchain wcale nie jest bezpieczna i da się ją złamać? Nie do końca. Kryptowaluty są bezpieczniejsze niż większość współczesnych systemów bankowych, ale tylko i wyłącznie wtedy, gdy korzystamy z nich w odpowiedni i świadomy sposób.

 

Artykuł ma za zadanie przybliżyć podstawowe zasady bezpiecznego przechowywania i użytkowania walut cyfrowych. Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z kryptowalutami – ten tekst jest właśnie dla Ciebie. Jeżeli posiadasz już od jakiegoś czasu konkretne tokeny, które trzymasz na cyfrowych walletach lub giełdach, to być może nie dowiesz się niczego nowego, lecz zamiast tego usystematyzujesz i pogłębisz swoją dotychczasową wiedzę.

 

Zanim rozpoczniemy

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk