• Odbierz prezent
Nie daj się naciągnąć na słaby kurs dolara, euro, funta bądź franka w ten weekend! Sprawdź jakie są dobre kursy wymiany walut. Kursy średnie NBP

Dolar zakończył tydzień na cenie 3,802 złotego. Kurs euro to dokładnie 4,30 zł. Za funta i franka szwajcarskiego zapłacimy odpowiednio 4,995 złotego oraz 4,05 złotego. Są to kursy zamknięcia z rynku rzeczywistego. A ile zapłacisz za wymianę dolara, euro, funta i franka szwajcarskiego w kantorze stacjonarnym w ten weekend? Sprawdzamy dla Ciebie! Jeżeli chcesz uzyskać jak najlepszy kurs wymiany swojej waluty koniecznie zapoznaj się z tym materiałem.

Czytaj także: ETF - jak działa fundusz notowany na giełdzie i co każdy inwestor powinien o nim wiedzieć?

Fundusze ETF są obecnie najpopularniejszymi instrumentami finansowymi na świecie. Dają inwestorom najwięcej korzyści w prosty sposób, niewymagający od nich w zasadzie żadnego wysiłku. W Polsce ETF-y wciąż jeszcze nie zagościły na dobre w świadomości przeciętnego inwestora, do czego przyczyniły się m.. Czytaj
ETF - jak działa fundusz notowany na giełdzie i co każdy inwestor powinien o nim wiedzieć?

Kurs dolara USDPLN

Kurs dolara amerykańskiego USD zakończył tydzień na poziomie 3,802 złotego. Oznacza to, że w kantorze stacjonarnym kurs skupu dolara powinien zaczynać się od ceny nie gorszej niż 3,77 złotego. Natomiast kurs sprzedaży dolara amerykańskiego nie powinien przekroczyć ceny 3,832 złotego. Jeżeli stoisz przed kantorem stacjonarnym i widzisz gorsze ceny wymiany USD/PLN zastanów się czy nie warto zmienić punkt wymiany na inny. Jeżeli niczego innego nie ma w okolicy to dobrym rozwiązaniem może okazać się próba negocjacji stawek.

Spójrzmy jeszcze na chwilę na poniższy wykres kursu dolara amerykańskiego. W ostatnich dwóch tygodniach mieliśmy bardzo mocne spadki kursu dolara. W tym czasie waluta amerykańska osunęła się w dół aż o 20 groszy, z poziomu 3,9819 zł na 3,779 zł. Ważny zauważenia jest fakt, że wyznaczona linia trendu USD/PLN nie została przełamana. Jesteśmy bardzo ciekawi czy w przyszłym tygodniu będziemy mieli atak tego poziomu, a może powrót do wzrostów?

Wykres dzienny kursu dolara do polskiego złotego USDPLN
Wykres tygodniowy kursu USDPLN dolara do polskiego złotego

Kurs euro EURPLN

Kurs euro zakończył tydzień dokładnie na poziomie 4,30 złotego. W przypadku pary EUR/PLN oznacza to, że:

  • kantor stacjonarny powinien skupować euro po kursie nie gorszym niż 4,27 złotego,
  • kantor stacjonarny nie powinien sprzedawać euro po kursie większym niż 4,33 złotego.

Widzisz gorsze kursy wymiany euro w dwie strony w Twoim kantorze stacjonarnym? Może to czas na przejście na wymianę walut w kantorze online?

Wykres dzienny kursu euro do polskiego złotego EURPLN
Wykres tygodniowy kursu euro do polskiego złotego EURPLN

 

Kurs funta szterlinga GBPPLN

Kurs funta szterlinga GBPPLN zakończył notowania piątkowe na poziomie 4,955 złotego, a to znaczy, że w kantorze stacjonarnym:

  • kurs skupu funta brytyjskiego powinien być nie mniejszy niż 4,925 złotego,
  • kurs sprzedaży funta brytyjskiego nie powinien przekroczyć 4,985 złotego.

Spójrzmy jeszcze na sekundę na wykres kursu funta szterlinga GBPPLN. W poniedziałek mieliśmy spory spadek z poziomu 5,015 złotego do nawet 4,90 zł (środa 04.03) . W pozostałem 4 dni byliśmy świadkami konsolidacji między 4,90-4,97zł.

Wykres dzienny kursu funta do polskiego złotego GBPPLN
Wykres dzienny kursu GBPPLN funta do polskiego złotego

Kurs franka CHFPLN

Kurs franka szwajcarskiego w przeciwieństwie do dolara, euro i funta brytyjskiego nie wykazuje słabości. Po spadku z poziomu 4,08 na minimalnie 4,016 złotego odbija się w górę i kończy tydzień na poziomie 4,05 zł. W kantorze stacjonarnym możemy spodziewać się widełek cenowych wymiany franka w przedziale 4,02-4,08 zł w zależności od faktu czy chodzi nam o kurs zakupu czy kurs sprzedaży.

Wykres dzienny kursu franka do polskiego złotego CHFPLN
Wykres dzienny kursu CHFPLN franka do polskiego złotego

 

Średnie kursy walut NBP euro, dolara, funta i franka na aktualny weekend.

Zdarza sie również, że kantory stacjonarne ustalające kursy sprzedaży i zakupu dolara, euro, funta czy franka szwajcarskiego korzystają z ostatniej tabeli A kursów średnich NBP. Dla zainteresowanych prezentujemy ją poniżej.

Para walutowa

Symbol

Kurs walutowy

Data aktualizacji

Kurs dolara amerykańskiego

USD/PLN

3,8231 zł

18:21 7 marca

Kurs euro

EUR/PLN

4.3178 zł

18:21 7 marca

Kurs funta szterlinga

GBP/PLN

4.9658 zł

18:21 7 marca

Kurs franka szwajcarskiego

CHF/PLN

4.0721 zł

18:21 7 marca

Tabela. Kursy walut NBP funta, dolara, euro i franka na weekend 07-08.03.2020 , pochodzą z tabeli A nr 046/A/NBP/2020

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Patrycja Solarska

Pasjonatka analizy technicznej, którą łączy w swojej pracy zawodowej z analizą fundamentalną. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (Finanse i Rachunkowość, specjalizacja: Rynki Finansowe). Zainteresowana oddziaływaniem polityki światowej na ruchy cenowe pojawiające się na rynku forex

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk