• Odbierz prezent
Nie będzie postępowania ws Bitfinex i Tethera - obie strony sporu mają się "dogadać"

Nie słabną echa afery wokół giełdy kryptowalut Bitfinex i spokrewnionej z nią spółki Tether, będącej emitentem najpopularniejszego stable-coina - USDT. Po kwietniowym akcie oskarżenia złożonym przez Prokuraturę Generalną w Nowym Jorku zarzucającym obu spółkom „defraudację funduszy na ogromną skalę” sędzia nowojorskiego Sądu Najwyższego odmówił wszczęcia postępowania przeciwko Bitfinex i Tether. Stwierdził on, że obie strony sporu powinny spróbować dojść do porozumienia między sobą, zaś sąd nie doszukał się w działaniach kontrowersyjnej giełdy i spółki Tether znamion przestępstwa.

 

Czytaj także: Zgubione miliony, kolumbijskie narkotyki i polski bank spółdzielczy - o co chodzi w aferze Bitfinex i Tethera?

O tym, że czarne chmury nad giełdą kryptowalut Bitfinex oraz kontrowersyjnym i jednocześnie najpopularniejszym stable coinem, jakim jest Tether (USDT), zbierały się od dawna nie trzeba przekonywać nikogo, kto chociażby pobieżnie śledzi wydarzenia na rynku kryptowalut. Tether i Bitfinex, zarządzane p.. Czytaj
Zgubione miliony, kolumbijskie narkotyki i polski bank spółdzielczy - o co chodzi w aferze Bitfinex i Tethera?

Sędzia Sądu Najwyższego w Nowym Jorku, Joel M. Cohen, w poniedziałek 6 maja poinformował, że w obecnej sytuacji nie dojdzie do wszczęcia postępowania sądowego przeciwko Tether i Bitfinex, na podstawie złożonego 24 kwietnia przez Prokuraturę Generalną w Nowym Jorku aktu oskarżenia. Cohen stwierdził, że oskarżenia wobec spółki iFinex (właściciela Tether Ltd i Bitfinex) są niespójne, ogólnikowe i nie pokrywają się z twierdzeniami Prokuratury o wywoływaniu szkodliwości społecznej. Mówiąc prościej, sąd nie doszukał się znamion popełnienia przestępstwa przez obie spółki.

Sędzia dodał również, że „obie strony konfliktu wydają się racjonalne” i powinny porozumieć się ze sobą na drodze mediacji i wspólnych rozmów.

 

Prokuratura Generalna w Nowym Jorku oskarżyła Tether i Bitfinex o próbę zatuszowania utraty ponad 850 mln dolarów należących do klientów i bezprawne przekazanie środków należących do rezerw spółki Tether na bieżące potrzeby giełdy Bitfinex, która potrzebowała ich do obsługi bieżących wypłat zlecanych przez swoich użytkowników.

Tether i Bitfinex opublikowały wspólne oświadczenie w którym twierdzą, że akt oskarżenia został „napisany w złej wierze i jest pełen fałszywych twierdzeń, działających na szkodę oskarżonych spółek”. 

Czytaj także: W szaleństwie jest metoda? Giełda Bitfinex emituje tokeny, aby pokryć 850 mln dolarów straty

Kontrowersyjna giełda kryptowalut Bitfinex w ostatnim czasie nie schodzi z nagłówków branżowych mediów. Po niedawnym akcie oskarżenia Nowojorskiej Prokuratury, który ujawnił próbę zatuszowania przez giełdę straty ponad 850 mln dolarów należących do jej klientów, Bitfinex podjął radykalne kroki w cel.. Czytaj
W szaleństwie jest metoda? Giełda Bitfinex emituje tokeny, aby pokryć 850 mln dolarów straty

 

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk