• Odbierz prezent
nial fuller
Z artykułu dowiesz się:

- dlaczego warto uczyć się od Niala Fullera

Spotykam się z opiniami, że Nial Fuller jest może i dobrym trenerem, że pisze fajne, poglądowe artykuły na temat psychologii czy zarządzania kapitałem, lecz trader z niego średni, ot choćby dlatego, że (być może) nie tyle zarabia na rynku, co na szkoleniach i artykułach.

 

Mam nadzieję, że ostatni sukces Niala jako tradera, przyczyni się do pogłębienia refleksji na temat jego pomysłu na rynek.

 

Zepewne większość z Was usłyszała o tym, że Nial Fuller osiągając stopę zwrotu na poziomie 369% wygrał bardzo lukratywny konkurs tradingowy Million Dollar Trader Competition otrzymując w zarządzanie 1 milion dolarów. Wywiad z Nialem (w języku angielskim) znajdziecie TUTAJ.

 

Być może znajdą się jednak tacy, który będą minimalizować jego sukces argumentując, że jeżeli „pochyla” się nad konkursem, gdzie można raptem uzyskać bankę baksów i to tylko w zarządzanie, to wskazuje, że Nial nie jest zamożnym człowiekiem, nie dorobił się majątku na forex-ie jak inni czarodzieje rynków finansowych.

 

Domyślnie odpowiadając na takie argumenty muszę nadmienić, że nie jest mi znany stan konta bankowego Niala, natomiast przypuszczam, że nasz mentor nie tyle jest „bajecznie” bogaty, co „intrygująco” wolny.

Zestawmy:

  • pomimo młodego wieku zajmuje się tym, to co lubi i na czym się zna,

  • dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem najwyraźniej z dobrej woli i w znacznej części nieodpłatnie (chyba sprawia mu to radość),

  • pomimo, że zajmuje się tradingiem wiele lat, nie wygląda na człowieka znerwicowanego, zużytego, wyjałowionego, co więcej, można odnieś wrażenie, że jego potencjał jest w fazie wzrostowej i jest daleki do wyczerpania.

 

 

Jak dla mnie, Nial nie musi być nieprzyzwoicie zamożnym macho, by być nadzwyczajnie interesującym i intrygującym człowiekiem.

 

Nie jest więc chyba zaskoczeniem fakt, iż w w dalszym ciągu będziemy zachęcać do korzystania z intelektualnego dorobku Niala. Jeszcze w tym tygodniu opublikujemy kolejny interesujący (i niepokojący) artykuł o Psychologii tracenia zysków.

 


Zbigniew Wieczorek

Specjalizuje się w analizie Price Action z perspektywy wysokich interwałów czasowych. Dr nauk humanistycznych, wykładowca filozofii i logiki.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk