• Odbierz prezent
11 mitów tradingowych, o których musisz zapomnieć raz na zawsze!

Jest wiele przesądów i niepoprawnych założeń, które dotyczą tradingu. Mity, o których będziemy mówić, są powielane zarówno przez początkujących traderów, jak i ludzi niezwiązanych z tradingiem. Są one nieprawdziwe, a ponadto szkodliwe dla Ciebie i twoich szans na sukces w tradingu oraz dla reputacji tradingu w oczach opinii publicznej, która o tradingu nie wie właściwie nic.

 

W tym artykule rozprawimy się z 11 najpowszechniejszymi mitami dotyczącymi tradingu i pokażę Ci, dlaczego są one nieprawdziwe.

 

Mam nadzieję, że po dzisiejszej lekcji lepiej zrozumiesz tradingowe realia i będziesz wiedział czego oczekiwać od tradingu oraz jak wypracować na rynku zysk.

 

Tradingowe mity:

Mit: W tradingu chodzi o to, aby zarabiać szybko pieniądze!

Prawda: W tradingu chodzi o to, aby nie tracić pieniędzy i musisz się tego nauczyć, jeśli chcesz cokolwiek zarobić…

Chcesz przeliczyć ile zapłacisz za wymianę euro, dolara, funta czy franka szwajcarskiego? Nic prostszego! Skorzystaj z kalkulatora walutowego opartego o aktualne kursy średnie NBP!

Kalkulator walutowy

Prawdopodobnie najbardziej powszechnym mitem dotyczącym tradingu w społeczeństwie jest to, że trading polega na szybkim zarabianiu pieniędzy. Duże ryzyko, szybkie pieniądze, szybkie samochody, etc. Stereotypy dotyczące tradingu są tak rozpowszechnione, że większość początkujących traderów zaczyna handlować właśnie przez nie, co sprawia, że od początku mają złe nastawienie psychiczne i nierealne oczekiwania. Zderzenie z rzeczywistością jednak następuje szybko - zazwyczaj po kilku przegranych transakcjach. Tak jak powiedział to znany wszystkim Warren Buffet:

Chcesz przeliczyć ile zapłacisz za wymianę euro, dolara, funta czy franka szwajcarskiego? Nic prostszego! Skorzystaj z kalkulatora walutowego opartego o aktualne kursy średnie NBP!

Kalkulator walutowy

 

“Zasada nr 1: nigdy nie trać pieniędzy. Zasada nr 2: nigdy nie zapominaj o zasadzie nr 1.”

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Michał Sztabkowski

Student Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Analityk techniczny i aktywny trader, wykorzystujący w handlu strefy popytu i podaży oraz metodologię Price Action. Interesuje się psychologią inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk