• Odbierz prezent
dlaczego warto być traderem 10 powodów
Z artykułu dowiesz się:

- Jakie są największe zalety bycia trarderem

Nial Fuller: 10 Reasons Why it Rocks To Be a Trader

 

Bądźmy ze sobą szczerzy - trading może być czasami zniechęcający. Nawet profesjonalni traderzy mają stratne miesiące, więc nie bądź zbyt krytyczny w stosunku do siebie. Myślę, że dobrze jest, abyśmy przypominali sobie dlaczego to robimy. Niewielka dawka pozytywności i świeżego spojrzenia na przyczyny, które sprawiły, że zainteresowaliśmy się wszyscy tradingiem może być potężnym narzędziem, które pomoże nam się skupić na tym, co jest wymagane, aby odnieść sukces. Dobrze jest również pamiętać dlaczego to robimy, bo czasami, w środku nieuniknionej seriii strat, jest to dokładnie tym, co potrzebujemy usłyszeć. 

Liczne artykuły i materiały wideo w internecie o “problemach traderów” i o tym “dlaczego trading jest trudny” mogą po jakimś czasie przyprawiać o zawrót głowy. Tak, trading jest trudny i każdy już to wie. Ale wszystko inne, co wartościowe w życiu też jest trudne, a końcowy cel stania się traderem odnoszącym systematyczne zyski jest bardziej niż wartościowy. Aby przypomnieć Ci dlaczego, przedyskutujmy te 10 przyczyn sprawiających, że bycie traderem jest lepsze niż każda profesja, która kiedykolwiek istniała.

 

 1. Najbardziej oczywista przyczyna: Wolność finansowa 

Termin “wolność finansowa” oznacza coś więcej, niż posiadanie ilości pieniędzy wystarczającej do tego, aby nie martwić się problemami dnia codziennego i rachunkami. Oznacza on również prawdziwą wolność. Posiadanie możliwości zarobienia ilości pieniędzy, która pozwoli na komfortowe życie w każdym miejscu na świecie i wymaga jedynie komputera oraz dostępu do internetu jest bardzo potężną i motywującą myślą. 

Bycie traderem odnoszącym zyski oznacza nie tylko to, że możesz zarobić dużo pieniędzy, ale co bardziej ważne - oznacza że jesteś wolny. Masz możliwość robienia tego co chcesz, kiedy tylko chcesz, a to jest nie do przecenienia. 

 

2. Jesteś twardzielem

Traderzy to ludzie szukający wyjścia. Wyjścia z “Matrixu”, którym jest współczesny tryb pracy na pełny etat. Kto chce spędzić większość swojego czasu pracując po to, aby zarobić dla kogoś więcej pieniędzy niż dla siebie? To jest nastawienie tradera. Widzi on świat takim, jakim faktycznie jest, nie zwracając uwagi na bajki, w które społeczeństwo chce, abyśmy uwierzyli. 

Aby być traderem, musisz mieć odmienne nastawienie od większości ludzi. Jesteś “samotnym wilkiem”, który przybiera nastawienie “ja kontra świat” i nie obchodzi Cię to, co myślą inni. Wielu ludzi zapytanych o trading po prostu odpowie, że jest to “zbyt ryzykowne’, albo coś, w czym może powieść się tylko jakiejś “elitarnej” grupie ludzi. Ci ludzie to “owce” i zadowala ich pozostanie w “Matrixie”. Jednak ty chcesz być traderem, co oznacza, że masz nastawienie twardziela / gwiazdy rocka, która nie akceptuje status quo, narzucanego przez społeczeństwo.

 

3. Ucieczka z etatowej “niewolniczej harówy”

 

Życie, które umożliwiłby Ci trading na pełny etat jest świetne. Siedzenie przy plaży i otwieranie kilku zleceń w miesiącu, gdy znajdziesz jakiś świetny setup price action, to całkiem niezła opcja. 

Jednak jeszcze lepszy od tego jest brak konieczności stawiania się każdego dnia w pracy. Budzenia się o 6 rano, aby przygotować się na dojazd do pracy, której nie znosisz. Bycie traderem może pozwolić na ucieczkę z tej niewolniczej harówy. Głęboko wierzę w to, że sposób w jaki chodzimy do pracy, gdzie spędzamy 40 godzin (lub więcej) tygodniowo pochyleni nad naszymi biurkami w boksach biurowych jest po prostu nową formą niewolnictwa. Trading dostarcza okazję do ucieczki. Oczywiście nie jest to łatwe, ale przynajmniej daje Ci szansę na prawdziwą wolność.

 

4.Elastyczność 

Elastyczność, którą zapewnia trading jest niesamowita. Nie musisz martwić się dniami nieobecności, czy zawiadomieniami o chorobie, jeżeli chcesz odwiedzić rodzinę lub pojechać na wakacje. Możesz stworzyć swój własny harmonogram, podróżować gdzie chcesz i robić to co chcesz, kiedy chcesz. Dla mnie, brak konieczności życia według narzuconych przez kogoś zasad jest jedną z największych zalet tradingu.

 

5. Czas na rodzinę 

Jeżeli masz dzieci, to bycie traderem pozwoli Ci na to, aby spędzać z nimi więcej czasu. Jest to najbardziej wynagradzające wtedy, gdy są one jeszcze małe i codziennie robią coś nowego. Spędzanie 8 lub 10 godzin w pracy każdego dnia spowoduje przegapienie przynajmniej połowy dzieciństwa twoich pociech. Posiadanie większej ilości czasu na przebywanie z Twoją rodziną jest bezcenne. Trading z własnego domu daje Ci taką możliwość.

 

6. Lepiej rozumiesz świat 

Bycie traderem pozwala na zrozumienie różnic pomiędzy siłą światowych gospodarek. Zawsze zaskakujące jest dla mnie to jak niewiele ludzie wiedzą o kursach wymiany i relatywnej sile różnych krajów. Będąc traderem walutowym, skupiasz się na ruchu ceny różnych par i dzięki temu rozumiesz świat lepiej niż większość ludzi, którzy nie są traderami. Na przykład, jeżeli chcesz pojechać do innego kraju, to najprawdopodobniej już znasz kurs wymiany pomiędzy nim, a twoim krajem, podczas gdy większość ludzi nie ma o tym zielonego pojęcia.

 

7. Ty o wszystkim decydujesz 

Bycie traderem oznacza, że sam o wszystkim decydujesz - zarówno w życiu, jak i na rynku. Jeżeli pewnego dnia obudzisz się i nie będziesz miał ochoty na robienie czegokolwiek, to możesz niczego nie robić. Nie masz obowiązku jeżdżenia codziennie do pracy i robienia tego, co każe Ci szef. To ty ustalasz zasady. 

Ten typ wolności nie jest jednak dla każdego. Niektórzy ludzie po prostu załamują się bez zasad narzuconych przez pracę etatową i społeczeństwo. Jeżeli chcesz być traderem, to musisz ustanowić swoją własną strukturę i rutynę w życiu. Ci, którzy to akceptują, cieszą się prawdziwą wolnością. Jeżeli nie potrafisz się sam motywować, to będziesz miał problemy z tym aspektem tradingu.

 

8. Możesz handlować do śmierci (brak fizycznej pracy) 

To, że trading jest możliwy w młodym i późniejszym wieku, jest dużą zaletą. Będąc traderem nie musisz iść na “emeryturę”, jeżeli nie chcesz. Możesz handlować przez całe życie, bo nie wymaga to fizycznej pracy i może być robione prosto z domu. Dlatego bycie traderem stwarza możliwość generowania przychodu przez całe życie.

 

9. Równe szanse dla wszystkich

Nie potrzeba stopnia naukowego z prestiżowego uniwersytetu, aby zostać traderem. Wymaga to jedynie determinacji, wytrwałości i przede wszystkim dyscypliny oraz cierpliwości. Trading jest naprawdę najbardziej wyrównanym zawodem. Każdy, kto chce zostać traderem może się tego nauczyć zaczynając od podstaw - nie ma wymogów wstępnych. Niektórzy z najlepszych traderów na świecie nie mają studiów, więc nawet osoby, które zrezygnowały ze studiów mogą odnieść sukces w tradingu, jeżeli tylko chcą tego wystarczająco mocno. 

Dlatego trading dostarcza prawdziwą okazję dla każdego na świecie, kto szuka innej ścieżki w życiu - takiej, która prowadzi do prawdziwej wolności od dzisiejszych norm narzuconych przez społeczństwo.

 

10. Niesienie pomocy innym 

Jeżeli staniesz się traderem, to znajdziesz się w bardzo unikalnej pozycji, pozwalającej na pomaganie innym ludziom. Możesz pomóc swojej rodzinie i przyjaciołom nie tylko finansowo (co jest świetne), ale możesz również przekazać umiejętności, które pozwolą im zbudować swoją własną całkowitą wolność - tak jak Ty. Będzie to bardzo korzystne nie tylko dla nich - pozwoli odczuć Ci wewnętrzną satysfakcję. Jest to jeden z powodów sprawiających, że zacząłem uczyć ludzi jak handlować poprzez moje kursy Price Action. Życie nie jest satysfakcjonujące, jeżeli nie jesteś w stanie pomóc innym i zrobić różnicę w ich życiu, a to jest mój cel prowadzenia tej strony (learntotradethemarket.com).

 

Czytaj również:  Jak zostać pro-traderem? #1 - Fundamenty

Tłumaczenie: Michał Sztabkowski

 


Michał Sztabkowski

Student Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Analityk techniczny i aktywny trader, wykorzystujący w handlu strefy popytu i podaży oraz metodologię Price Action. Interesuje się psychologią inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk