• Odbierz prezent
NFP już w piątek - zapraszamy na relację live!
Z artykułu dowiesz się:

- Jak rynki zachowują się przed, podczas i po publikacji raportu z rynku pracy w USA

Już dziś (07.10) o 14:30 poznamy raport z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych. Odczyty NFP są obok decyzji banków centralnych jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu makroekonomicznym. Nierzadko kurs EURUSD reaguje na nie ruchami przekraczającymi 100 pipsów.

Swoistym przedsmakiem dla odczytu NFP był środowy raport ADP na temat zatrudnienia w sektorze prywatnym, który wskazał na wzrost zatrudnienia o 154 tys. Odczyt okazał się gorszy od prognoz na poziomie 166 tys.

 

Dołącz do relacji!

 

Piątkowe odczyty z rynku pracy śledzić będziemy podczas relacji live, która rozpocznie się tego dnia o godzinie 13:45 na naszym portalu. Podczas relacji publikować będziemy prognozy, przygotowywać możliwe scenariusze oraz śledzić zachowanie rynków przed, w czasie i po publikacji.

Prognozy dla piątkowego odczytu zakładają wzrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym o 175 tys., czyli więcej niż w sierpniu, kiedy zatrudnienie wzrosło o 151 tys. Ekonomiści liczą na odbicie po sierpniu, który w ostatnich latach był miesiącem generującym najmniejszą liczbę nowych miejsc pracy w gospodarce. Oczekuje się, że stopa bezrobocia utrzyma się na poziomie 4,9%. Istotne mogą okazać się także dane dotyczące wzrostu wynagrodzeń, gdyż mogą one mieć wpływ (pozytywny lub negatywny) na poziom inflacji. Poprawa wskaźników inflacji może pomóc Rezerwie Federalnej w zacieśnianiu polityki pieniężnej. Pod tym kątem najbliższe odczyty mają jednak nieco mniejsze znaczenie niż w poprzednich miesiącach, gdyż FED najprawdopodobniej zrezygnuje z podwyżki stóp procentowych w listopadzie i zdecyduje się na nią w grudniu.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk