• Sklep
  • Odbierz prezent
Nextbike dostarczy rowery do fińskiego miasta, po zwycięstwie w przetargu. Kurs akcji Spółki wzrasta,
Z artykułu dowiesz się:

- O rozstrzygnięciu rzetargu, w którym startował Nextbike Polska S.A.

Zarząd Nextbike Polska S.A. poinformował w raporcie 2/2017, o otrzymaniu zawiadomienie o wyborze oferty złożonej przez Spółkę w przetargu na dostarczenie i obsługę 300 rowerów miejskich typu smartbike dla miasta Turku w Finlandii.

„Zamówienie obejmuje dostarczenie i obsługę 300 rowerów miejskich typu smartbike w okresie od 1 maja 2018 roku do 30 kwietnia 2021 roku ("Zamówienie Podstawowe"), po którego upływie, według decyzji Zamawiającego, umowa może ulec przedłużeniu na pierwotnych warunkach o kolejne 3 lata tj. na okres od 1 maja 2021 roku do 30 kwietnia 2024 roku. Przedmiot zamówienia obejmuje również możliwość zamówienia dodatkowego dla gmin z obszaru Föli” - czytamy w raporcie.

Cena, którą Nextbike zaoferowała realizację zamówienia podstawowego to nieco ponad 2 mln EUR.

Zawarcie umowy nastąpi po przedstawieniu przez Spółkę dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu i braku podstaw do wykluczenia.

„W postępowaniu złożono dwie oferty. Uczestnikom postępowania przetargowego, w terminie 14 dni, przysługuje prawo do złożenia odwołania od wyboru oferty Emitenta” - napisano w komunikacie.

Zawarcie umowy oraz jej warunki zostaną podane do wiadomości publicznej przez Spółkę w osobnych raportach bieżących.

Kurs akcji Nextbike zyskał znacząco po opublikowaniu przez Spółkę -informacji o pomyślnym rozstrzygnięciu przetargu.

Kurs akcji Nextbike 06-09-2017

 

Nextbike jest liderem polskiego rynku rowerów miejskich. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect 23 sierpnia br.

 

(źródło grafiki głównej: pixabay.com)


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk