• Odbierz prezent
Newralgiczny moment na parze walutowej USD/CAD. Czy urwie się podłoga?

Spoglądając na rynek Forex, dostrzegamy niezwykle ciekawą sytuację rozgrywającą się na parze dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego. Możemy mieć do czynienie ze średnioterminowym sygnałem sprzedaży.

Kurs dolara USD/CAD- sytuacja ogólna

Kurs dolara amerykańskiego radzi sobie kiepsko w stosunku do dolara kanadyjskiego, już od kilku miesięcy. Przypomnijmy, że szczy notowań tej pary walutowej odnotowany został w połowie marca na poziomach zlokalizowanych znacznie powyżej 1,45. Od tamtej pory mamy do czynienia z trendem spadkowym który doprowadził już kurs USD/CAD w rejon 1,33. To bardzo duży spadek jak na rynek walutowy, ale może się okazać, że wyprzedaż jeszcze bardziej przyspieszy.

 Wykres 1: Kurs dolara USD/CAD (1 rok)

Wykres 1: Kurs dolara USD/CAD (1 rok)

Sytuacja techniczna na parze walutowej USD/CAD

Podaż coraz mocniej dociska kurs dolara USD/CAD do kluczowego wsparcia, na którym się właśnie znajdujemy. Wydaje się, że determinacja z jaką działają rynkowe niedźwiedzie, doprowadzi ostatecznie do przełamania tej strefy.

 Wykres 2: Kurs dolara USD/CAD (5 miesięcy)

Wykres 2: Kurs dolara USD/CAD (5 miesięcy)

Na rynkach finansowych wszystko jest realne

Zejście poniżej zielonej linii wyglądałoby niesamowicie interesującą, ponieważ coraz bardziej zwiększałoby to prawdopodobieństwo rozegrania ogromnego podwójnego szczytu lub chociażby zejścia w rejon nieco powyżej 1,20, w ramach szerokiej konsolidacji.

Wykres 3: Kurs dolara USD/CAD (5 miesięcy) 

Wykres 3: Kurs dolara USD/CAD (5 miesięcy)

Aż trudno uwierzyć, by mogła się rozegrać tak potężna formacja, ponieważ zapowiadałoby to spektakularne spadki na parze USD/CAD, mogące sprowadzić kurs dolara nawet poniżej parytetu.

Notowania: USDCAD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDCAD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk