• Odbierz prezent
Bit Evil w NCIndex, Akcje Termo2Power przywrócone do obrotu - informacje z rynku NewConnect
Z artykułu dowiesz się:

- O włączeniu akcji Bit Evil do NCIndex
- o przywróceniu obrotu akcjami Termo2Power

Informacje z NewConnect - główny indeks rynku NewConnect zostanie uzupełniony o nową spółkę. Ponadto zostanie wznowiony obrót akcjami zawieszonej dotąd Termo2Power S.A.

 

BitEvil w NCIndex

Jak poinformowano w komunikacie Giełdy akcje Bit Evil wejdą w skład NCIndex po sesji 8 sierpnia br. NCIndex to dochodowy indeks rynku NewConnect.

"Akcje spółki BITEVIL zostały wprowadzone do obrotu na NewConnect w dniu 12 lipca 2017 r. i spełniają kryteria uczestnictwa w indeksie NCIndex" - podano w komunikacie.

Skład NCIndex wzbogacił się więc, o spółkę, która może pochwalić się jednym z najbardziej spektakularnych debiutów na rynku. Jednocześnie jednak, akcje Bit Evil podlegają od chwili debiutu dość dużym wahaniom, w związku z czym wydaje się, że inwestycja w nie wiąże się ze sporym ryzykiem.

 

Akcje Termo2Power znów w obrocie

Obrót akcjami Termo2Power został zawieszony na żądanie Komisji Nadzoru Finansowego. Jednakże, w związku z uchyleniem decyzji KNF w sprawie żądania zawieszenia obrotu akcjami Spółki, Zarząd GPW uchylił swoją uchwałę z 2 sierpnia br. w sprawie zawieszenia obrotu akcjami Spółki.

Jak wynika z Uchwały Nr 917/2017, wznowienie obrotu akcjami spółki miało nastąpić począwszy od sesji 9 sierpnia 2017 r. KNF postanowiła uchylić swoją decyzję, w związku z opublikowaniem przez Spółkę raportu 72/2017 o transakcjach na akcjach Spółki, dokonanych przez osobę pełniącą obowiązki zarządcze w rozumieniu przepisów rozporządzenia MAR. Jak wynika z raportu,. przewodniczący Rady Nadzorczej Spółki, dokonał transakcji na akcjach Spółki, o czym Spółka nie została poinformowana. W konsekwencji nie zaraportowała ona o tej transakcji, co naraziło ją i jej akcjonariuszy na zawieszenie obrotu akcjami Spółki.


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk