• Odbierz prezent
Netflix z wynikami za II kwartał 2020 r. Mimo wyższych przychodów i zysku, akcje spółki ponad 10% w dół

16 lipca Netflix opublikował wyniki finansowe za II kwartał 2020 r. Chociaż ten kwartał spółka zakończyła znacznie wyższym zyskiem niż przed rokiem, nie była w stanie zaspokoić oczekiwań analityków i inwestorów. Spółka opublikowała też prognozę na kolejny kwartał, która rozczarowała rynek.

 


Zobacz, jakie publikacje makroekonomiczne mogą mieć wpływ na rynki! Śledź kalendarz ekonomiczny i nie przegap istotnych danych

 

 

16 lipca po zakończeniu sesji na amerykańskim rynku Netflix opublikował wyniki finansowe za II kwartał 2020 r. Przychody wyniosły 6,15 mld USD wobec 4,92 mld USD w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 25% rok do roku. Przewyższyły też szacunki analityków z Wall Street, którzy spodziewali się przychodów na poziomie 6,08 mld USD. W II kwartale zysk netto wyniósł 720 mln USD w porównaniu do 271 mln USD rok wcześniej. Zysk na akcję wyniósł 1,59 USD wobec 0,60 USD przed rokiem. Mimo tak dużego wzrostu rdr, osiągnięty zysk netto okazał się niższy od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się zysku na akcję na poziomie 1,81 USD.

W tym okresie Netflix pozyskał 10,09 mln nowych abonentów. Jest to lepszy wynik od prognozy analityków, którzy spodziewali się 8,26 mln.

Spółka dostarczyła też prognozę na kolejny kwartał. Spodziewa się przychodów na poziomie 6,33 mld USD i zysku na akcję w wysokości 2,09 USD. Prognoza analityków zakładała, że w III kwartale 2020 r. przychody będą kształtować się na poziomie 6,4 mld USD, a zysk na akcję wyniesie 2,01 USD. Spółka spodziewa się, że w tym okresie będzie miała 2,5 mln nowych abonentów. Analitycy spodziewali się jednak znacznie więcej – 5,27 mln.

W liście do akcjonariuszy spółka wyjaśniła, że spowolnienie to jest spowodowane początkowym szokiem wśród konsumentów wywołanym przez sytuację związaną z pandemią koronawirusa.

Warto też wspomnieć, że teraz spółka będzie miała dwóch szefów. Oprócz obecnego CEO – Reeda Hastingsa, stanowisko to będzie pełnił jednocześnie też Ted Sarandos.

W dalszej części roku Netflix nie spodziewa się wpływu pandemii koronawirusa na emitowane treści, chociaż do tej pory część tytułów została przesunięta w czasie. Obecnie najchętniej oglądane filmy obejmują „Never Have I Ever” i „Da 5 Blood”.

W notowaniach posesyjnych kurs akcji Netflixa spadł o ponad 10%.

 

Notowania: NETFLIX

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NFLX/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, redaktor portalu FXMAG.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk