• Odbierz prezent
Netflix wystraszył inwestorów – akcje w dół o 12%

Kurs akcji spółki Netflix spadł o 12% w notowaniach posesyjnych po tym, jak spółka opublikowała wyniki finansowe za drugi kwartał 2019 r.

 

17 lipca po zakończeniu sesji na amerykańskiej giełdzie, spółka Netflix przedstawiła wyniki finansowe za drugi kwartał 2019 r. Przychody były wyższe o 26% rok do roku, jakkolwiek nieco niższe od szacunków analityków. Spółka osiągnęła przychody w wysokości 4,92 mld USD wobec oczekiwanych 4,93 mld USD. Zysk na akcję wyniósł 60 centów wobec oczekiwanych 56 centów.

Tym, co przestraszyło inwestorów, była liczba nowych płatnych subskrycji, która okazała się niższa niż oczekiwano. Łącznie liczba płatnych subskrypcji wzrosła o 2,7 mln, podczas gdy oczekiwano wzrostu o 5 mln. Spółka odnotowała stratę 126 000 krajowych płatnych subskrypcji zamiast oczekiwanego wzrostu o 352 000 nowych subskrypcji. Spółka miała 2,83 mln nowych płatnych subskrypcji zagranicznych, podczas, gdy oczekiwano że będzie ich 4,81 mln.

W ostatnich trzech kwartałach liczba nowych subskrybentów rosła i jak do tej pory przewyższała szacunki spółki. Tym razem spółka spodziewała się słabszego wyniku, ale nie aż w takim stopniu.

FXMAG akcje netflix wystraszył inwestorów – akcje w dół o 12% netflix netflix inc. cfd netflix 1

Źródło: Netflix

 

Przyczyn tak niskich wyników spółka upatruje w prezentowanych słabych treściach filmowych, ogromnej liczbie subskrypcji w pierwszym kwartale, która spowodowała zawyżone prognozy na kolejny kwartał, a także wyższych cenach w niektórych regionach.

Spółka ma nadzieję, że trzeci kwartał będzie lepszy ze względu na trzeci sezon serialu „Stranger Things”. Netflix prognozuje 7 mln nowych płatnych subskrypcji i przychód na poziomie 5,25 mld USD. Spółka spodziewa się, że w kolejnym kwartale przyciągną widzów takie seriale jak ostatni sezon „Orange is the New Black” i nowy sezon „The Crown”.

W reakcji na przedstawione wyniki kwartalne, cena akcji spółki Netflix spadła w notowaniach posesyjnych o 12%.

Notowania: NETFLIX

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NFLX/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk