• Odbierz prezent
Netflix publikuje wyniki finansowe za III kwartał 2020 r., jednak nie takie, jak się spodziewano
fot. freepik.com

20 października Netflix opublikował wyniki finansowe za III kwartał 2020 r. Były one wyższe niż przed rokiem, jednak analitycy z Wall Street spodziewali się jeszcze większego zysku. Liczba nowych abonentów okazała się niższa niż się spodziewano.

 


Zobacz, jakie publikacje makroekonomiczne mogą mieć wpływ na rynki! Śledź kalendarz ekonomiczny i nie przegap istotnych danych

 

 

20 października po zakończeniu sesji na amerykańskim rynku Netflix opublikował swe wyniki kwartalne. W III kwartale przychody wyniosły 6,44 mld USD wobec 5,24 mld USD przed rokiem. Przewyższyły też szacunki analityków z Wall Street, którzy spodziewali się przychodów na poziomie 6,38 mld USD. Zysk na akcję natomiast okazał się niższy od szacunków analityków i wyniósł 1,74 USD wobec spodziewanych 2,14 USD. Dla porównania warto wspomnieć, że w analogicznym okresie ubiegłego roku zysk na akcję wyniósł 1,47 USD.

Liczba nowych abonentów na świecie wyniosła 2,20 mln, co było niższym wynikiem od szacunków analityków z Wall Street, którzy spodziewali się 3,57 mln. W analogicznym okresie ubiegłego roku liczba nowych abonentów wynosiła blisko 6,8 mln.

W liście do akcjonariuszy poinformowano, że wzrost liczby abonentów okazał się wolniejszy niż się spodziewano przede wszystkim ze względu na rekordową pierwszą połowę roku, kiedy konsumenci spędzali czas w domu, chętnie korzystając z usług telewizyjnych.

W III kwartale największy wzrost liczby abonentów odnotowano w krajach azjatyckich, szczególnie w Korei Południowej i Japonii.

Spółka przedstawiła swą prognozę na kolejny kwartał. Spodziewa się 6 mln nowych abonentów, co jest wciąż niższym wynikiem od rekordowych 8 mln w IV kwartale 2019 r.

W liście do akcjonariuszy napisano: „Pandemia i jej wpływ nadal powodują, że wszelkie przewidywania są bardzo niepewne, ale gdy świat – miejmy nadzieję - podniesie się w 2021 r., będziemy mogli oczekiwać wzrostów do podobnych poziomów, jak przed COVID.

Miniony kwartał był pierwszym w historii spółki, kiedy ma ona jednocześnie dwóch szefów – Teda Sarandosa i Reeda Hastingsa.

Netflix spodziewa się wielu nowych produkcji w przyszłym roku, pomimo opóźnienień związanych z lockdownem. Spółka zaczęła wznawiać produkcję jednego z najbardziej popularnych tytułów – Stranger Things.

W notowaniach posesyjnych kurs akcji spółki spadł o 5%.

 

Notowania: NETFLIX

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NFLX/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, redaktor portalu FXMAG.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk