• Odbierz prezent
Netflix przedstawia wyniki za IV kwartał 2021 r. Kurs akcji spółki 18% w dół!
fot. freepik.com

W ostatnim czasie poznaliśmy wyniki kwartalne Netflixa. Przewyższyły one oczekiwania analityków z Wall Street. Kurs akcji spółki zaliczył jednak mocny spadek. Inwestorów zmartwiła prognoza dotycząca dalszego wzrostu liczby nowych abonentów.

 


Zobacz, jakie publikacje makroekonomiczne mogą mieć wpływ na rynki! Śledź kalendarz ekonomiczny i nie przegap istotnych danych

 

 

W czwartek po zakończeniu sesji na amerykańskim rynku Netflix opublikował wyniki kwartalne. W IV kwartale 2021 r. przychody wyniosły 7,71 mld USD wobec 6,64 mld USD w analogicznym okresie poprzedniego roku, co stanowi wzrost o 16% rdr. Były one zgodne z szacunkami analityków z Wall Street. Spółka osiągnęła zysk netto w wysokości 607,4 mln USD w porównaniu do 542,2 mln USD rok wcześniej. Zysk na akcję wyniósł 1,33 USD wobec 1,19 USD przed rokiem. Znacznie przewyższył szacunki analityków, którzy spodziewali się zysku na akcję na poziomie 0,82 USD.

W minionym kwartale liczba nowych abonentów wyniosła 8,28 mln, przewyższając szacunki analityków na poziomie 8,19 mln. Dla porównania w IV kwartale 2020 r. spółce przybyło 8,5 mln nowych abonentów.

Netflix przedstawił prognozę na kolejny kwartał, która zmartwiła inwestorów. Spółka spodziewa się spowolnienia wzrostu liczby nowych abonentów. Według szacunków Netflixa, w I kwartale 2022 r. liczba nowych abonentów wyniesie 2,5 mln w porównaniu do 3,98 mln w analogicznym okresie minionego roku. Stanowi to stosunkowo skromny wynik. W notowaniach posesyjnych kurs akcji Netflixa spadł o 18%.

Notowania: NETFLIX

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NFLX/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk