• Odbierz prezent
Netflix przedstawia wyniki za II kwartał 2021 r. Spółka ma nowe plany
fot. freepik.com

20 lipca Netflix opublikował wyniki kwartalne. Przychody okazały się znacznie wyższe niż przed rokiem i przewyższyły szacunki analityków z Wall Street. Zysk netto również był znacznie wyższy niż w poprzednim roku, jednak analitycy oczekiwali więcej. Liczba nowych abonentów okazała się niższa niż się spodziewano. Spółka ma nowe plany dotyczące gier.

 


Zobacz, jakie publikacje makroekonomiczne mogą mieć wpływ na rynki! Śledź kalendarz ekonomiczny i nie przegap istotnych danych

 

 

20 lipca po zakończeniu sesji na amerykańskiej giełdzie, Netflix opublikował wyniki kwartalne. W II kwartale przychody wyniosły 7,34 mld USD wobec 6,15 mld USD w analogicznym okresie ubiegłego roku. Okazały się nieco wyższe od szacunków analityków z Wall Street, którzy spodziewali się przychodów na poziomie 7,32 mld USD. W minionym kwartale spółka wypracowała zysk netto w wysokości 1,35 mld USD w porównaniu do 720,2 mln USD rok wcześniej. Zysk na akcję wyniósł 2,97 USD w porównaniu do 1,59 USD przed rokiem. Okazał się jednak niższy od szacunków analityków na poziomie 3,16 USD.

Liczba nowych abonentów okazała się niższa niż spodziewali się analitycy. Wyniosła 1,54 mln wobec prognozy 1,75 mln.

W liście do akcjonariuszy spółka zwróciła uwagę na wpływ pandemii COVID-19, który przełożył się na mocny wzrost liczby abonentów w 2020 r. i spowolnienie wzrostu w bieżącym roku.

Największe zainteresowanie rynku wzbudziły jednak prognozy dotyczące kolejnego kwartału. Netflix spodziewa się 3,5 mln nowych abonentów. Według danych FactSet, inwestorzy spodziewali się jednak wyższego wyniku – na poziomie 4,87 mln.

Spółka potwierdziła, że wchodzi w branżę gier. Potencjalne gry będą zawarte w abonentach Netflixa bez żadnych dodatkowych kosztów. Początkowo spółka zamierza skupić się na grach mobilnych.

W ostatnim czasie Netflix zatrudnił na stanowisku dyrektora ds. gier Mike’a Verdu, który wcześniej zajmował kierownicze stanowisko związane z wirtualną rzeczywistością (virtual reality) i rozszerzoną rzeczywistością (augmented reality) w Facebooku.

Netflixowi nie jest łatwo sprostać oczekiwaniom rynku. W ubiegłym roku, który upłynął pod znakiem pandemii, konsumenci znacznie więcej czasu poświęcali na rozrywki telewizyjne i internetowe. Spółce będzie raczej trudno powtórzyć takie wyniki.

W notowaniach posesyjnych kurs akcji Netflixa osunął się o 1%.

 

Notowania: NETFLIX

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NFLX/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, redaktor portalu FXMAG.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk