• Odbierz prezent
Netflix przedstawia wyniki kwartalne. Akcje spółki w górę

Spółka Netflix przedstawiła wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. oraz swą prognozę na kolejny kwartał. Kurs akcji spółki w notowaniach posesyjnych wystrzelił w górę.

 


Zobacz, jakie publikacje makroekonomiczne mogą mieć wpływ na rynki! Śledź kalendarz ekonomiczny i nie przegap istotnych danych

 

 

Po zakończeniu sesji na amerykańskiej giełdzie spółka Netflix opublikowała wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Osiągnięte przychody okazały się zbliżone do prognoz analityków. Wyniosły one 5,24 mld USD wobec oczekiwanych 5,25 mld USD. Były one wyższe o 31% niż rok wcześniej. Zysk na akcję okazał się znacząco wyższy niż spodziewali się analitycy z Wall Street i wyniósł 1,47 USD wobec oczekiwanego 1,04 USD. W analogicznym kwartale ubiegłego roku zysk na akcję wyniósł 0,89 USD.

Liczba nowych abonentów w kraju okazała się natomiast niższa od prognoz. Wyniosła 517 000 wobec oczekiwanych 802 000. Liczba nowych abonentów zagranicznych przewyższyła natomiast prognozę, wynosząc 6,26 mln wobec oczekiwanych 6,06 mln.

Spółka Netflix podała swe prognozy na nadchodzący czwarty kwartał. Spółka spodziewa się zysku na akcję w wysokości 51 centów oraz przychodów w wysokości 5,4 mld USD. Netflix szacuje łączną liczbę nowych abonentów w kolejnym kwartale na 7,6 mln w porównaniu z 8,8 mln osób w analogicznym kwartale ubiegłego roku.

W liście do akcjonariuszy zwrócono uwagę na usługi ze strony konkurencji, które wejdą na rynek jeszcze w tym roku, takie jak Disney+ czy Apple+. Spółka ostrzegła, że ich uruchomienie może spowodować hałas i zamieszanie w krótkim terminie.

W liście napisano: „Wiele osób skupia się na „wojnach streamingowych”, ale my konkurujemy ze streamerami (Amazon, YouTube, Hulu), tak samo jak z tradycyjną telewizją od dekady.” Spółka dodała: „Zbliżające się nadejście usług, takich jak Disney+, Apple TV+, HBO Max i Peacock zwiększa konkurencję, ale jesteśmy wszyscy mali w porównaniu z tradycyjną telewizją. Podczas, gdy nowi konkurenci mają pewne świetne tytuły (szczególnie te w katalogu), żaden nie ma rozmaitości, różnorodności i jakości nowych oryginalnych programów, które produkujemy na całym świecie.”

Spółka zwraca uwagę na trzeci sezon serialu „Stranger Things”, który był oglądany przez 64 mln widzów w czasie czterech pierwszych tygodni po premierze, która miała miejsce w lipcu.

Począwszy od kolejnego kwartału spółka będzie publikować wyniki w podziale na poszczególne regiony świata, w których ma swych odbiorców.

Warto wspomnieć, że kurs akcji Netlix spadł o około 22% w ciągu ostatnich trzech miesięcy, a więc od czasu, kiedy spółka przedstawiła wyniki finansowe za II kwartał, które znacząco rozminęły się z szacunkami spółki dotyczącymi liczby abonentów.

Tym razem po publikacji wyników za III kwartał w środowych notowaniach posesyjnych kurs akcji spółki Netflix zyskiwał około 8%.

Czytaj także: Netflix wystraszył inwestorów – akcje w dół o 12%

Kurs akcji spółki Netflix spadł o 12% w notowaniach posesyjnych po tym, jak spółka opublikowała wyniki finansowe za drugi kwartał 2019 r.   17 lipca po zakończeniu sesji na amerykańskiej giełdzie, spółka Netflix przedstawiła wyniki finansowe za drugi kwartał 2019 r. Przychody były wyższe o 26% ro.. Czytaj
Netflix wystraszył inwestorów – akcje w dół o 12%

Notowania: NETFLIX

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NFLX/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, redaktor portalu FXMAG.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk