• Odbierz prezent
Netflix prezentuje wyniki za II kwartał 2022 r. Akcje spółki 8% w górę
fot. freepik.com

W ostatnim czasie poznaliśmy wyniki kwartalne Netflixa. Przychody i zysk spółki były wyższe niż przed rokiem. Jednak tym, co najbardziej ucieszyło rynek, był mniejszy spadek liczby abonentów niż oczekiwano.

 


Zobacz, jakie publikacje makroekonomiczne mogą mieć wpływ na rynki! Śledź kalendarz ekonomiczny i nie przegap istotnych danych

 

 

19 lipca we wtorek po zakończeniu sesji na amerykańskiej giełdzie Netflix przedstawił wyniki kwartalne. W II kwartale 2022 r. przychody wyniosły 7,97 mld USD wobec 7,34 mld USD w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 8,5% rdr. Uzyskane przychody okazały się nieco niższe od szacunków analityków z Wall Street na poziomie 8,03 mld USD.

W minionym kwartale spółka osiągnęła zysk netto w wysokości 1,44 mld USD w porównaniu do 1,35 mld USD rok wcześniej, co stanowi wzrost o 7% rdr. Zysk na akcję wyniósł 3,20 USD w porównaniu do 2,97 USD przed rokiem. Przewyższył również oczekiwania analityków, którzy spodziewali się zysku na akcję na poziomie 2,94 USD.

Tym, co interesuje też analityków i inwestorów, są dane o liczbie abonentów. W minionym kwartale Netflixowi ubyło 790 000 abonentów, co było znacznie lepszym wynikiem niż spodziewali się analitycy. Prognoza zakładała stratę 2 mln abonentów.

Netflix przedstawił też swą prognozę na najbliższy kwartał. Spodziewa się wzrostu liczby abonentów o 1 mln, co pozwoliłoby mu nadrobić straty z pierwszej połowy roku.

Wyniki i prognoza spółki ucieszyły inwestorów. W notowaniach posesyjnych kurs akcji Netflixa wzrósł o 8%.

 

Czytaj także: Johnson&Johnson z wynikami za II kwartał 2022 r. Czy spółka zaskoczyła inwestorów?

Trwa sezon wyników kwartalnych. Największe amerykańskie spółki prezentują raporty za II kwartał 2022 r. W ostatnim czasie poznaliśmy wyniki znanego koncernu farmaceutyczno-kosmetycznego Johnson&Johnson.   19 lipca we wtorek przed sesją na amerykańskim rynku koncern Johnson&Johnson (J&J) opublikowa.. Czytaj
Johnson&Johnson z wynikami za II kwartał 2022 r. Czy spółka zaskoczyła inwestorów?

Notowania: NETFLIX

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NFLX/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, redaktor portalu FXMAG.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk