• Odbierz prezent
Nestle sprzedaje amerykańskie operacje Włochom

Na amerykańskim rynku znów przejęcia. Tym razem w słodkiej branży. Włoska Grupa Ferrero przejmuje produkcję ponad dwudziestu amerykańskich marek, za których produkcję odpowiada Nestle.

 

Nestle to szwajcarski koncern, który na terenie USA produkuje słodycze z 20 flagowych marek. Ferrero przejmie jego amerykański operacje warte 2,9 mld dolarów. Produkowane w USA słodycze stanowią 3% sprzedaży amerykańskiego oddziału Nestle. Przejęcie produkcji sprawi, że włoska Grupa Ferrero stanie się zarówno trzecią największą firmą produkująca słodycze czekoladowe w USA, jak i na rynku międzynarodowym. Prezes Nestle – Mark Schneider, stwierdził, że transakcja pozwoli koncernowi na rozwój w sferze innowacji innych rodzajów produktów niż wyroby słodkie, wymienił m.in.: kawę, odżywki dziecięce, karmę dla zwierząt. Informacja jest dostępna oczywiście na stronie Nestle:

FXMAG biznes nestle sprzedaje amerykańskie operacje włochom nestle ferrero przejęcie usa 1

Źródło: Nestle.com


Estera Włodarczyk

Absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz ich wpływem na światową ekonomię.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk