• Odbierz prezent
CCC Tauron Energa mBank Dino Play Cyfrowy Polsat Orange XTB

Na piątkowej sesji na GPW wśród największych spółek liderem wzrostów była JSW, której kurs akcji wzrósł o 10,17%. Kolejną mocno rosnącą spółką w tym dniu był także Alior Bank, który zyskał 6%. Wśród banków mocną pozycję w tym dniu miał także Santander Bank Polska, którego cena akcji wzrosła o 4,28%. Dla mBanku była to kolejna wzrostowa sesja. Na koniec sesji za akcje mBanku płacono 364 zł, co stanowi wzrost o 2,36%.

FXMAG akcje nerwowa sesja dla ccc. tauron i energa z solidnym wzrostem. mbank dalej w górę. dino też rośnie. play, cyfrowy polsat i orange na czerwono. xtb na plusie ccc kurs ccc tauron energa mbank dino polska play cyfrowy polsat orange xtb gpw akcje tauron polska energia tauron polska energia akcje mbank kurs mbank kurs akcji play 1

 

Na piątkowej sesji mocno zyskały także spółki energetyczne. Spośród nich najbardziej zyskał Tauron, którego cena wzrosła o 4,18%. Na koniec sesji za akcje Tauronu płacono 1,67 zł. Energa także zakończyła sesję solidnym wzrostem. Na zamknięciu cena akcji spółki Energa wyniosła 6,18 zł, co stanowi wzrost o 3,09%. PGE zakończyła sesję wzrostem o 2,88%. Kurs akcji spółki energetycznej Enea także znalazł się na solidnym plusie, zyskując 2,37%. Indeks WIG-Energia zyskał 2,8%.

Piątkowa sesja nie była zbyt korzystna dla spółek z branży telekomunikacyjnej. Liderem spadków wśród spółek telekomunikacyjnych okazała się Netia, której kurs akcji spadł o 1,32%. Cyfrowy Polsat także zakończył sesję po czerwonej stronie rynku. Na koniec sesji cena akcji spółki wyniosła 27,36 zł, co stanowi spadek o 1,1%. W trakcie sesji za akcje Cyfrowego Polsatu najmniej płacono 27,12 zł. Spółka Play zakończyła sesję na minusie o 0,69%. Kurs akcji Orange zakończył sesje na symbolicznym minusie o 0,18%.

Znana z sieci sklepów spółka Dino zakończyła sesję wzrostem o 1,39%. Na zamknięciu sesji cena akcji Dino wyniosła 146,30 zł. Wygląda na to, że szykuje się kolejny ruch ku wrześniowym maksimom.

FXMAG akcje nerwowa sesja dla ccc. tauron i energa z solidnym wzrostem. mbank dalej w górę. dino też rośnie. play, cyfrowy polsat i orange na czerwono. xtb na plusie ccc kurs ccc tauron energa mbank dino polska play cyfrowy polsat orange xtb gpw akcje tauron polska energia tauron polska energia akcje mbank kurs mbank kurs akcji play 2

 

Dla spółki obuwniczej CCC była to niespokojna sesja. Ostatecznie kurs akcji spółki zakończył dzień na poziomie wczorajszego zamknięcia, który wyniósł 128 zł.

Po zielonej stronie rynku zakończyła sesję spółka XTB, której kurs akcji w pierwszych godzinach handlu znajdował się na minusie. Na zamknięciu cena akcji XTB wyniosła 3,19 zł, co stanowi wzrost o 2,9%.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk